Jak skutecznie usuwać graffiti ze ścian?

To, czy graffiti zdobi, czy szpeci miasta jest kwestią sporną. Nawet jeśli czasem prezentuje się ono dobrze, to są miejsca, gdzie jego obecność jest niepożądana. Na szczęście nawet jeśli malunki pojawią się na jakimś obiekcie w przestrzeni publicznej, można się ich pozbyć. Jak zrobić to skutecznie? Przeczytaj tekst, aby poznać nowoczesne metody i dowiedzieć się więcej na ich temat.

Usuwanie graffiti

Dlaczego usuwa się graffiti?

Oczywiście, że graffiti może być traktowane jak sztuka. Ale w wielu przypadkach jest to po prostu zanieczyszczanie przestrzeni publicznej. Mieszkańcy osiedli nie będą specjalnie zachwyceni, widząc kolejne rysunki na swoich blokach. Graffiti pojawia się również na budynkach użyteczności publicznej, co wpływa przecież na ich postrzeganie przez przechodniów. Rysunki powstają także na przykład na wagonach pociągów czy na przystankach. Często zawierają one niecenzuralne słowa i symbole. Pozbycie się ich niewątpliwie wpłynie więc pozytywnie na estetykę miasta.

Co zrobić z graffiti? Technologia POWER CLEAR

Może się wydawać, że usuwanie graffiti nie jest łatwe i rzeczywiście potrzeba do tego specjalnych technologii. Produkty dobiera się pod względem rodzaju powierzchni oraz farby.

Przed przystąpieniem do usuwania graffiti konieczne jest zbadanie nasiąkliwości danego podłoża. Jeśli jest ona duża, trzeba zastosować do niej większą ilość wody – wyjaśnia pracownik firmy POWER CLEAR. Preparaty wykorzystywane do usuwania farby są z reguły mieszaniną kwasów, soli oraz innych aktywnych składników. Cały proces składa się zwykle z kilku etapów. Dobrze dobrany rozpuszczalnik to większa gwarancja efektywności. Często wykorzystuje się również wodę pod ciśnieniem połączoną ze specjalistycznymi preparatami, która wymywa z powierzchni farbę.

Zabezpieczanie powierzchni przed graffiti

Technologia POWER CLEAR zakłada nie tylko usuwanie graffiti z obiektów w przestrzeni publicznej, ale również zabezpieczanie powierzchni przed kolejnymi rysunkami. Efekt może być tymczasowy lub stały, wszystko zależy od zastosowanej metody. Zaletą pierwszej z wymienionych opcji jest to, że może być ona stosowana w przypadku chęci zmiany koloru ściany. Potem powłokę nanosi się ponownie i nadal chroni ona powierzchnie przed zanieczyszczeniami. Preparaty zapewniające efekt stały wnikają w podłoże, dzięki czemu bardzo dobrze je zabezpieczają. Nie wpływają one również na kolor elewacji. Dzięki zastosowanej ochronie późniejsze usuwanie graffiti jest o wiele łatwiejsze, bo farba nie utrzymuje się na powierzchni. Zdecydowanie warto zainwestować w technologię POWER CLEAR, aby pozbyć się tego uciążliwego problemu.

śr. ocena 5 / głosów 14