Dlaczego warto zainwestować w moskitiery do okien?

Komary, meszki, muchy – te i wiele innych latających insektów potrafi skutecznie zepsuć nam humor w czasie ciepłych letnich dni. Jak się przed nimi bronić? Wiele osób wybiera repelenty, które choć dostępne w niemal każdym sklepie, są raczej mało skuteczne. Inną metodą jest montaż moskitier w oknach. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Moskitiera, […]

moskitiery do okien

Komary, meszki, muchy – te i wiele innych latających insektów potrafi skutecznie zepsuć nam humor w czasie ciepłych letnich dni. Jak się przed nimi bronić? Wiele osób wybiera repelenty, które choć dostępne w niemal każdym sklepie, są raczej mało skuteczne. Inną metodą jest montaż moskitier w oknach. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Moskitiera, czyli bariera dla insektów

Moskitiera to rodzaj bardzo gęstej, lekkiej siatki, wykonywanej najczęściej z tworzyw sztucznych, takich jak nylon czy poliester. Oczka moskitiery są tak małe, że nawet niewielkie insekty nie są w stanie się przez nie przedostać na drugą stronę, do wnętrza domu. Jednocześnie w bardzo niewielkim stopniu moskitiera ogranicza dostęp do światła i jest przepuszczalna dla powietrza. Szeroki wybór moskitier znajdziemy w ofercie firmy Desart.

Spokojny sen przy otwartym oknie

Każdy chyba zna podobną sytuację. Jest środek letniej nocy, ciepło. Zostawiamy uchylone okno, żeby mieć czym oddychać… i nie możemy zasnąć, bowiem do naszego pokoju wpadają komary oraz inne insekty, które irytują nas swoim bzyczeniem. Nawet jeśli uda nam się zasnąć, to rano obudzimy się ze swędzącymi śladami po ich ukąszeniach i ugryzieniach. Najradykalniejszym rozwiązaniem byłoby zamknięcie wszystkich okien na stałe, jeśli jednak nie posiadamy w domu wentylacji mechanicznej i klimatyzacji, atmosfera wewnątrz domu może bardzo szybko stać się nie do zniesienia. Moskitiera jest dużo prostszym rozwiązaniem. Po jej zamontowaniu możemy otworzyć okna na całą szerokość bez obaw, że jakiekolwiek latające insekty przedostaną się do środka. W ten sposób zagwarantujemy sobie spokojny sen i zero śladów po nocnych ugryzieniach.

Dom wolny od repelentów i lamp

Repelentami nazywa się najczęściej różnego rodzaju środki chemiczne, których zadaniem jest odstraszanie owadów. Najczęściej stosowane repelenty mają formę sprayu, którym spryskuje się odsłonięte części ciała bądź olejki do umieszczenia się w specjalnym urządzeniu na prąd – pod wpływem ciepła olejek paruje, uwalniają trujące dla owadów związki chemiczne. Alternatywnym rozwiązaniem są lampy owadobójcze, które zwabiają owady przy pomocy silnego promieniowania UV i rażą je prądem. Obie te metody walki z komarami mają więcej wad niż zalet – zapach repelentów jest równie irytujący co sama obecność komarów, zaś lampy owadobójcze pożerają mnóstwo energii elektrycznej i mogą przeszkadzać w spaniu. W obu przypadkach musimy również sprzątać martwe owady, zalegające na podłodze. Moskitiera jest pozbawiona tych minusów, bowiem nie wydziela żadnych zapachów ani trujących substancji i nie zabija insektów, a jedynie powstrzymuje je przed dostaniem się do pomieszczeń. Po zamontowaniu jej w oknie bardzo szybko zapomnimy że tam jest, nie będzie nam w żaden sposób przeszkadzać.

Skuteczne rozwiązanie na lata

Kolejną przewagą moskitiery nad repelentami jest fakt, że jest ona rozwiązaniem na całe lata. Raz kupiona moskitiera może nam z powodzeniem służyć przez wiele sezonów – wystarczy ją co jakiś czas zdjąć w celu oczyszczenia z pozostałości owadów i kurzu.

śr. ocena 5 / głosów 1