Charakterystyka szyb antywłamaniowych

Każde okno składa się z podstawowych elementów, do których poza ramą okienną uszczelkami oraz klamkami zaliczają się również szyby. Jednym z rodzajów szyb są szyby antywłamaniowe. Czym się charakteryzują? Powinieneś bliżej się z nimi zapoznać, ponieważ będą idealne do twojego domu. Zarówno, kiedy dopiero go stawiasz, jak i wtedy, kiedy chcesz wymienić obecne okna na nowe.

szyby-antywlamaniowe

Podstawowe zadania szyb

Każda szyba, bez względu na jej rodzaj, ma przede wszystkim oddzielać od świata zewnętrznego, a jednocześnie przepuszczać do pomieszczenia wystarczającą ilość światła. Poza zapewnieniem widoczności, gwarantuje odpowiednią izolacyjność cieplną oraz akustyczną. To zadania, które powinny spełniać szyby.

Szyby antywłamaniowe

Szyby antywłamaniowe są jednym z rodzajów szyb. Jej główną funkcją jest ochrona przed złodziejami. Montuje się je przede wszystkim w domach jednorodzinnych. W blokach zazwyczaj nie zachodzi taka potrzeba, chyba że w mieszkaniach znajdujących się na parterze bądź na pierwszym piętrze. W jaki sposób zbudowane są szyby antywłamaniowe? Składają się z dwóch tafli szkła, które są dodatkowo zabezpieczone warstwami folii PVB – wyjaśnia nasz ekspert z firmy Wiktorczyk.

To one w głównej mierze decydują o wzrostach kosztów tego rodzaju szyb. Czasami jednak warto jest zainwestować, tym bardziej, że szyby kupujemy raz na co najmniej kilkanaście lat. Dodatkową zaletą szyby antywłamaniowej jest większe tłumienie hałasu niż w przypadku zwykłej szyby.

Okna o zwiększonym bezpieczeństwie

Okna drewniane jak każde inne, można wyposażyć nie tylko w szyby antywłamaniowe, ale również w inne elementy utrudniające włamanie i wydłużające jego czas a czasami nawet zniechęcające potencjalnych włamywaczy. Nie ma okna, którego nie da się sforsować ale poprzez zastosowanie okuć antywłamaniowych, specjalnych klamek, czy też kontaktronów wpiętych w system alarmowych, na pewno znacznie podnosimy poziom bezpieczeństwa całego domu.