Automatyka do bram garażowych. Zalety stosowania

Procesy automatyzacyjne obejmują coraz więcej dziedzin życia. Nawet błahe z pozoru czynności mogą zostać ułatwione po wdrożeniu odpowiedniego, systemowego rozwiązania. Doskonały przykład stanowią automatyczne systemy otwierania bram garażowych. Dzięki ich pomocy parkowanie samochodu jest proste, szybkie i przyjemne.

Automatyka do bram garażowych. Zalety stosowania

Bez wychodzenia z auta

Automatyka do bram skraca proces otwierania bramy do zaledwie jednego kliku. Wystarczy dotknąć odpowiedni przycisk na pilocie, który wysyła sygnał do centrali sterującej. Zasięg oddziaływania pilota dochodzi nawet do 200 metrów, wskutek czego możemy z niego skorzystać zbliżając się do posesji, ale jeszcze przed nią nie stojąc. Nie tracimy również czasu na szereg innych czynności, jak wychodzenie z samochodu, korzystanie z klucza i ręczne otwieranie skrzydeł bramnych. Takie rozwiązanie jest korzystne szczególnie przy niepogodzie, kiedy opuszczanie kabiny pojazdu i wychodzenie na zewnątrz sprawia uciążliwość i jest nieprzyjemne. Mając pilota, możemy wyjść z auta dosłownie suchą stopą.

Kontrola co do milimetra

Systemy automatyki do bram to przemyślane rozwiązania techniczne, które bazują na fotokomórkach. Dzięki temu brama garażowa działa w sposób inteligentny – wyczuwa przeszkodę (na przykład bawiące się dzieci, przebiegające zwierzęta, a przede wszystkim nadjeżdżający pojazd) i blokuje ruch skrzydła, który mógłby wywołać kolizję. A to wciąż nie wszystko!

Inteligentne programowanie pozwala na wiele więcej. Najbardziej zaawansowane systemy bram garażowych umożliwiają dokładne zaplanowanie ruchu bramy, uwzględniwszy kąt uchylenia skrzydeł, czas zamykania czy zakres spowolnienia – objaśnia ekspert firmy Bramex, wyspecjalizowanej w sprzedaży i montażu profesjonalnej automatyki do bram.

Pełne bezpieczeństwo

Odpowiednio skonfigurowana brama stanowi zaporę nie do przebycia dla potencjalnego intruza. Nie ma możliwości jej otworzenia przy pomocy innego pilota (sygnał jest ściśle zaprogramowany), nie istnieje też ryzyko przypadkowego niedomknięcia skrzydła i zostawienia go na oścież. Co ciekawe, stan zamknięcia bramy można kontrolować na bieżąco, nie zerkając za okno. Istnieją specjalne aplikacje – na przykład na smartfona – które pozwalają monitorować sytuację za pośrednictwem urządzeń mobilnych i podręcznej elektroniki. To ogromne ułatwienie dla osób, które lubią mieć wszystko pod kontrolą. To także o wiele większe poczucie bezpieczeństwa oraz absolutne zero stresu na co dzień.