Wynajem samochodów dostawczych – na co zwrócić uwagę?

Samochód dostawczy sprawdza się w wielu różnych sytuacjach. Przewieźć można nim materiały budowlane, uporać się z przeprowadzką, a także wykorzystać go do przewozu osób. W zależności od celu, w jakim go wykorzystamy, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka czynników, w tym jego ładowność oraz rodzaj umowy wynajmu. Przekonaj się, co jeszcze jest ważne.

samochod-dostawczy

Przy wynajmie samochodów dostawczych, podobnie jak w przypadku samochodów osobowych, powinniśmy przede wszystkim dokładnie przeczytać umowę. Sprawdźmy, czy znajdują się w niej podstawowe dane pojazdu oraz czy jest określony termin, w którym samochód ma być dostarczony i zwrócony. Przed podpisaniem umowy, upewnijmy się, co do jego stanu. W przypadku popularnie nazywanych „dostawczaków” powinniśmy zwrócić uwagę na kilka dodatkowych elementów.

Ładowność

Samochody dostawcze wykorzystujemy przede wszystkim do przewozu różnego rodzaju towarów, dlatego podstawowym kryterium powinna być ładowność. Wybierzmy zatem taki model, który najlepiej będzie służył naszemu celowi. Inny wybierzemy do przewozu materiałów budowlanych, inny do przeprowadzki. Zwróćmy także uwagę nie tylko na ilość przewożonych rzeczy, lecz również ich ciężar; nie każdy bowiem model samochodu dostawczego będzie nadawał się do przewozu ciężkich sprzętów. Atrakcyjną flotę pojazdów posiada w swojej ofercie wypożyczalnia aut ABACUS CARS, mająca swoje oddziały we wszystkich większych miastach Polski.

Gwarancja terminu

Niezależnie od tego, czy przewozimy materiały budowlane czy wykorzystujemy samochód dostawczy do przeprowadzki, liczy się czas. Upewnijmy się zatem, że wypożyczalnia aut daje nam gwarancję, że auto, które zamówiliśmy, będzie do naszej dyspozycji w wybranym przez nas terminie.

Komfort jazdy

Samochody dostawcze wynajmowane są także do przewozu osób. W takim wypadku sprawdzić należy przede wszystkim ile osób zmieści się do pojazdu, a także czy podróżowanie nim jest komfortowe. Jest to szczególnie ważne na długich trasach, na których dwóch lub trzech kierowców będzie się zmieniało w trakcie pracy.

Koszt

Ostatnim kryterium, na które należy zwrócić uwagę przy wynajmie auta dostawczego, jest koszt wynajmu. Zależy on przede wszystkim od okresu, na jaki wynajmujemy auto, a także marki i klasy pojazdu. Do wyboru mamy wynajem krótko, średnio lub długoterminowy, w zależności od naszych potrzeb. Nie bez znaczenia będzie także wyposażenie samochodu.

śr. ocena 5 / głosów 6