Wykorzystanie kontenerów w branży budowlanej.

Kontenery, czyli metalowe skrzynie, są dzisiaj powszechnie wykorzystywane, również w branży budowlanej. Wszelkie prace renowacyjne i remontowe wiążą się z powstawaniem odpadów. Gruz trzeba w odpowiedni sposób zutylizować – nie można go tak po prostu wyrzucić. Dlatego na rynku działają firmy, które udostępniają kontenery na gruz i odpady budowlane.

Jakie rodzaje odpadów mogą trafiać do kontenerów budowlanych?

Kontenery budowlane, których wynajmem trudni się m.in. Przedsiębiorstwo wielobranżowe Stachyra, mogą służyć każdej inwestycji budowlanej, której towarzyszy gromadzenie odpadów budowlanych. Ich wywóz spoczywa na osobie odpowiedzialnej za budowę i to ona powinna zająć się właściwym zagospodarowaniem gruzu. Wynajem kontenerów jest najlepszym rozwiązaniem, tym bardziej że do kontenerów mogą trafić różne rodzaje odpadów. Jakie?
Kontenery służą do wywozu:
  • gruzu,
  • betonu,
  • zmieszanych odpadów gruzu betonowego z rozbiórek i remontów.
Kontenery mogą być wynajmowane zarówno przez osoby indywidualne, jak i firmy budowlane, dla których wywóz gruzu jest codziennością.

Jak przebiega wywóz kontenerów?

Na czym polega wywóz kontenerów i kiedy są odbierane odpady budowlane? Zawierając współpracę z firmą, ta dostarcza pod wskazany adres puste kontenery. Kiedy telefonicznie zgłosimy, że kontenery są pełne, dostawcy odbierają zapełnione skrzynie i wywożą nagromadzone odpady. Zajmują się również ich utylizacją, zdejmując z nas ciężar pozbywania się gruzu.

Zalety wynajmu kontenerów na gruz

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem kontenerów na gruz? Przede wszystkim z tego względu, że firma dostarcza odpowiedniego rodzaju kontenery o gabarytach odpowiadających naszym potrzebom. Oferuje kontenery na gruz różnej pojemności, do których może zmieścić się nawet kilka ton odpadów! Gruz można sypać ręcznie lub używać do tego specjalnych zsypów do gruzu. Nie wynajmujmy najmniejszych kontenerów. Chociaż mniej zapłacimy za dzierżawę, będziemy musieli częściej prosić o ich wywóz. To z kolei zdezorganizuje prowadzone prace i zwiększy koszty wynajmu.
Jakie jeszcze korzyści wiążą się z wynajmem kontenerów? Wynajmując kontener i zlecając firmie wywóz gruzu, oszczędzamy czas i pieniądze. Mamy pewność, że odpady zostaną właściwie zutylizowane. Nie poniesiemy dotkliwych kar finansowych za nielegalny wywóz czy poważne uszkodzenia mechanizmów umieszczonych w śmieciarkach!  Wyrzucanie gruzu do pojemników na odpady mieszane grozi takimi konsekwencjami. Lepiej ich uniknąć!
W celu wynajmu kontenerów, wystarczy skontaktować się z wybraną firmą i określić, jaki kontener jest nam potrzebny. Dzięki profesjonalnej obsłudze i sprawnym działaniom, szybko pozbędziemy się zalegających odpadów.
śr. ocena 5 / głosów 5