Wiertarka – kupić czy wypożyczyć?

W każdym domu raz na jakiś czas potrzebny jest niewielki remont czy naprawa. Nie zawsze musimy szukać ekipy remontowej. Pomijając kwestię problemów ze znalezieniem zaufanych fachowców, czasami naprawa jest na tyle nieduża, że każdy spokojnie jest w stanie jej dokonać. Owszem każdy, jeśli posiada do tego odpowiedni sprzęt. A my akurat nie posiadamy niezbędnej do tego wiertarki. Co zrobić?

Zakup wiertarki – z czym się wiąże?

Wydawałoby się, że to najprostsze i najbardziej oczywiste rozwiązanie. Jednak, kiedy zaczniemy je wdrażać w życie, okaże się, że musimy podjąć wiele decyzji i zgromadzić sporą wiedzę. Po pierwsze: moc takiej wiertarki powinna być inna w zależności od tego, do czego będziemy jej używać. Po drugie: dowiadujemy się, że w wiertarkach możemy znaleźć trzy rodzaje akumulatorów – litowo-jonowe (Li-Ion), niklowo-kadmowe (NiCd) lub niklowo-metalowo-wodorkowe (NiMH)? Oczywiście każdy z nich charakteryzuje się innymi właściwościami. Bardzo ważnym parametrem jest moment obrotowy – od niego zależy jakie materiały będziemy w stanie przewiercić. Już nie wspominamy o tak kluczowych kwestiach, jak cena i producent.

Kiedy do tego uwzględnimy jeszcze potrzebę znalezienia miejsca na przechowanie takiego sprzętu, wypożyczenie wiertarki wydaje nam się coraz bardziej kuszące. Wiadomo, jak w dzisiejszych czasach wyglądają nasze mieszkania i zawsze tego miejsca na przechowywanie przedmiotów brakuje. W wypadku samej wiertarki może nie ma jeszcze tragedii, ale jak do tego dołożymy młotki, śrubki i gwoździe lub jakieś większe elektronarzędzie, to się okazuje, że duża część szafy jest zapełniona.

Jeśli nie mamy odrębnego warsztatu czy garażu, a nasze majsterkowanie ogranicza się do prac naprawczych raz na jakiś czas, to inwestowanie sporych kwot w sprzęt, który będzie zapełniał tylko przestrzeń w mieszkaniu, wydaje się bez sensu.

Wypożyczenie elektronarzędzi – dlaczego lepiej

Przemyśleliśmy wszystkie powyższe argumenty i doszliśmy do wniosku, że jednak dużo rozsądniejszym rozwiązaniem będzie jednorazowe wypożyczenie sprzętu. Fachowcy prowadzący takie wypożyczalnie dokonują wyboru sprzętu w swoim asortymencie. Jak dowiedzieliśmy się w wypożyczalni narzędzi TSG w Lublińcu, dzieje się to we współpracy z zaufanymi dostawcami. Zatem ktoś, kto zna się na rzeczy, zgromadził w jednym miejscu większość mogących się przydać przy pracach remontowych elektronarzędzi, takich jak wiertarki, szlifierki kątowe, wkrętarki, mieszadła, młoty wyburzeniowe, odkurzacze przemysłowe, zagęszczarki i inne narzędzia budowlane. Jest to sprzęt dobrej jakości, przetestowany. A do tego dostaniemy fachową poradę, który z nich będzie najodpowiedniejszy do tej konkretnej pracy, którą planujemy wykonać.

Zaoszczędzimy naprawdę dużo czasu, zachodu, pieniędzy i przestrzeni we własnym domu.

śr. ocena 5 / głosów 4