Walory użytkowe przyczepek jednoosiowych

Remont czy przywożenie drewna na opał wiążą się oczywiście z koniecznością znalezienia odpowiedniego środka transportu. Nie da się, co jasne, tak ciężkich ładunków wozić w bagażniku auta – po pierwsze ze względu na ich wagę, a po drugie z powodu ryzyka powstania uszkodzeń. Wynajęcie busa również nie zawsze jest zbyt dobrym wyborem. A co będzie najlepsze? Przyczepka jednoosiowa mieszcząca nawet do 750 ton, którą można podpiąć do samochodu.

Jakie zalety mają przyczepki jednoosiowe?

Transport bardzo ciężkich ładunków jest wyzwaniem logistycznym – wszystko trzeba dokładnie zaplanować i przede wszystkim mieć odpowiedni pojazd, który będzie mógł wszystko przewieźć. Wydaje się, że samochód osobowy odpada. Ale czy na pewno? Oczywiście, nie przewiezie on niczego w swoim bagażniku, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby podpiąć do niego przyczepkę jednoosiową!

Takie rozwiązanie jest bardzo często spotykane i wygodne, ponieważ lekkie przyczepy jednoosiowe do 750 kilogramów mogą być ciągnięte przez samochody o dopuszczalnej masie całkowitej, która nie przekracza 3,5 tony. Nie trzeba więc żadnych formalności i dodatkowych uprawnień – wystarczy prawo jazdy kategorii B.

Przyczepki mogą być używane do różnych celów, np. w czasie remontu do przewozu mebli czy też do transportu drewna opałowego. Dużą zaletą tego typu narzędzi transportowych jest ich odpowiednie zabezpieczenie, ponieważ okalają je burty, dzięki którym nie ma obaw, że coś się uszkodzi lub wypadnie podczas transportu.

Burty mogą być bardzo wysokie – takie przydadzą się choćby w przypadku przewozu dużej ilości drewna. Można wybierać z wielu możliwości, gdyż na rynku są przyczepki o różnych parametrach dopuszczalnej masy całkowitej – np. od 300 do wartości maksymalnej, czyli 750 kilogramów.

Kiedy warto sięgnąć po przyczepy jednoosiowe?

Jak mówi ekspert z firmy Przyczepy Bold:

W sytuacjach, gdy trzeba dobrego narzędzia do transportu dużych i ciężkich rzeczy, najlepiej użyć przyczepki jednoosiowej.

Takie rozwiązanie jest wygodne z wielu względów – nie trzeba wiele zachodu, ponieważ wystarczy własny samochód i podpięcie do niego dyszla. Ten również może być regulowany i ułatwiać rozładunek, więc nie trzeba się trudzić ponad miarę. Można wybierać spośród przyczepek wyposażonych w plandeki lub burty, dzięki którym przewożone rzeczy mają zapewnioną ochronę – zarówno jedne, jak i drugie są wodoodporne, więc niekorzystne warunki atmosferyczne nie stanowią problemu. Przyczepki jednoosiowe są dostępne w różnych wersjach, dlatego każdy może znaleźć odpowiednią do rodzaju przewożonych materiałów.

śr. ocena 0 / głosów 0