Wagi dynamiczne. Co to takiego?

Wagi dynamiczne to precyzyjne urządzenia pomiarowe, które umożliwiają zmierzenie masy przedmiotu, który jest aktualnie w ruchu. Wagi dynamiczne mają szerokie zastosowanie w przemyśle spożywczym i wielu innych, gdzie liczy się szybkość i precyzyjność pomiaru. Są one podstawowym wyposażeniem każdej linii produkcyjnej. Na jakiej zasadzie działają wagi dynamiczne i jak się je wykorzystuje w praktyce? Dowiedz się więcej!

Co to jest waga dynamiczna i jaką ma budowę?

Waga dynamiczna to taka, za pomocą której pomiar masy towaru odbywa się podczas jego przesuwania. To precyzyjne urządzenie pozwalające na ważenie towarów, które są w ruchu. Jego zastosowanie jest rozwiązaniem wykorzystywanym na liniach produkcyjnych, halach magazynowych i lotniskach.

Wagi dynamiczne mogą pełnić wiele funkcji. Nadają się świetnie nie tylko do klasycznego pomiaru masy, ale też jako urządzenie służące do zbierania danych o ważonych towarach, prowadzenia statystyk, kontroli towarów zgodnie z wytycznymi klienta – opisuje zastosowanie wag dynamicznych ekspert z firmy Precia Molen.

Klasyczna waga dynamiczna jest zbudowana z:

-przenośnika rolkowego lub taśmowego,
-modułu magnetoelektrycznego,
-komputera pokładowego.

Wagi takie świetnie współpracują z innymi urządzeniami pomiarowymi i produkcyjnymi znajdującymi się w halach i magazynach.

Wagi dynamiczne – jakie mają zastosowanie?

Wagi dynamiczne to urządzenia, bez których większość linii produkcyjnych nie mogłaby się obejść. To dzięki nim możliwa jest dokładna kontrola masy i segregacja towaru. Wagi dynamiczne pozwalają na bezproblemowe sprawdzenie zgodności produktu z normami i jego kategoryzację. Często wspominanym przez klientów zastosowaniem takich wag jest ich połączenie z innymi maszynami produkcyjnymi. Dzięki temu sam proces i praca są szybsze i precyzyjniejsze.

Wagi dynamiczne obok wag taśmociągowych, przemysłowych i hakowych są jednymi z najczęściej wykorzystywanych urządzeń pomiarowych w profesjonalnych firmach. Wagi dynamiczne dobrze poddają się różnorakim modyfikacjom. Dzięki temu klient może dopasować urządzenie idealnie do swoich celów. Można je dowolnie konfigurować z systemami komputerowymi, co gwarantuje stały i dokładny nadzór nad procesem produkcji.

Wagi dynamiczne są niezastąpionym elementem wyposażenia każdej większej firmy zajmującej się produkcją dóbr. To dzięki nim możliwa się precyzyjna kontrola wagi, jakości, rodzaju i komplementarności produktu. Stosując je, firma ma stały nadzór nad finalną wersją towaru, który produkuje. Wagi dynamiczne doskonale kooperują z innymi urządzeniami produkcyjnymi.

śr. ocena 5 / głosów 5