Szlifowanie jako dobry sposób na regenerację narzędzi

Szlifowanie na specjalnie do tego przeznaczonych urządzeniach jest doskonałym sposobem na regenerację narzędzi. Dzięki tej czynności, stępionym elementom narzędzi przywrócone zostają pierwotne właściwości, a dzięki sprzętowi wysokiej jakości, regeneracja wykonana jest precyzyjnie. W jej wyniku otrzymujemy gładką, czystą powierzchnię. Jak przebiega cały proces? Podczas regeneracji narzędzi najważniejsza jest precyzja, gdyż często posiadają one wiele drobnych […]

regeneracja narzędzi

Szlifowanie na specjalnie do tego przeznaczonych urządzeniach jest doskonałym sposobem na regenerację narzędzi. Dzięki tej czynności, stępionym elementom narzędzi przywrócone zostają pierwotne właściwości, a dzięki sprzętowi wysokiej jakości, regeneracja wykonana jest precyzyjnie. W jej wyniku otrzymujemy gładką, czystą powierzchnię. Jak przebiega cały proces?

Podczas regeneracji narzędzi najważniejsza jest precyzja, gdyż często posiadają one wiele drobnych elementów, których działanie ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania sprzętu. Dlatego tak ważne jest używanie maszyn o wysokich parametrach, pozwalających uzyskać wysoką dokładność pomiarową. Nowoczesne szlifierki, sterowane numerycznie, pozwalają uzyskać optymalne parametry i zregenerować narzędzia tak, aby służyły nam przez długie lata. Sprawdźmy, jak działają.

Numeryczne sterowanie

Użycie szlifierki numerycznej, w przypadku regeneracji narzędzi jest o wiele łatwiejsze aniżeli używanie tradycyjnych obrabiarek. Nie wymaga ręcznego nastawiania maszyny,  a program do obróbki wprowadzany jest bezpośrednio do układu sterowania szlifierki. Komfort użytkowania omawianego urządzenia przejawia się również w tym, że nie musimy za każdym razem programować na nowo potrzebnych nam ustawień; można je przechowywać w pamięci urządzenia.

Eliminacja błędów

Współczesne techniki regeneracji narzędzi, w tym za pomocą omawianego rodzaju szlifierki, w znaczący sposób eliminują również ryzyko błędów, będącymi często błędami nie do uniknięcia przy zastosowaniu metod ręcznej obróbki. Za pomocą komputera przekazuje się szlifierce dane technologiczne, funkcje regulacyjne oraz sterownicze. Nie musimy także ręcznie kontrolować zgodności przedmiotu lub narzędzia z założonymi wymiarami i kształtami. Komputer bowiem nieprzerwanie oraz automatycznie nadzoruje pracę urządzenia, przesyłając informacje między zespołami napędowymi oraz pomiarowymi. Usługę szlifowania narzędzi szlifierką CNC oferuje renomowany producent frezów ślimakowych MIKRONAR, specjalizujący się w wykonawstwie i regeneracji narzędzi precyzyjnych specjalnego przeznaczenia.

Szlifowanie zatem będzie jednym z lepszych sposobów na regenerację naszych zużytych już narzędzi. Jest szybkie, wydaje i opłacalne. Możemy mieć pewność, że jakość każdego ze szlifowanych elementów będzie tak samo wysoka, a praca dużo łatwiejsza i elastyczna.

 

śr. ocena 5 / głosów 1