Sprzątanie po przeprowadzce. Organizacja prac porządkowych

Przeprowadzka to dla wielu osób bardzo długo wyczekiwany moment. Jest ona jednak bardzo trudna, zwłaszcza po uświadomieniu sobie ile tak naprawdę pracy wymaga. Przeprowadzkę można zlecić wyspecjalizowanej firmie, dzięki czemu zyskuje się pewność szybkiego i bezpiecznego przewiezienia rzeczy. Jednak należy się liczyć z tym, że opuszczane mieszkanie należy posprzątać. Jak powinna wyglądać organizacja prac porządkowych w tym przypadku?

Sprzątanie mieszkania przed przeprowadzką

Wiele osób uważa, że przy wyprowadzce z mieszkania nie trzeba przejmować się sprzątaniem. Głównie ze względu na fakt, że:

  • opuszcza dane lokum,
  • nowy lokator i tak posprząta je po swojemu.

Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, że sprzątanie niesie ze sobą wiele korzyści. Dzięki niemu unika się przede wszystkim przenoszenia do nowego lokum brudu oraz wszelkich niepotrzebnych rzeczy, które tylko zajmują miejsce i nie są wykorzystywane. Co prawda nie należy ono do ulubionych zajęć, jednak jest konieczne przy zmianie miejsca zamieszkania. Konieczne jest umycie mebli i większych gabarytowo rzeczy, ale co równie istotne – przedmiotów oraz pamiątek, na których zbiera się masa zanieczyszczeń i kurzu.

Sprzątanie – jak powinna wyglądać organizacja prac?

Sprzątanie to czynność, którą należy rozpocząć nawet na kilka tygodni przed opuszczeniem starego lokum. Specjalista z firmy Autor Przeprowadzki zauważa:

Bardzo dużą zaletą jest sprzątanie pustego mieszkania. Wówczas wszystkie czynności są dużo szybsze i prostsze.
W pustym mieszkaniu zyskuje się również możliwość sprzątnięcia w takich miejscach, które po ustawieniu mebli są trudno dostępne. Nie zawsze jednak jest na tyle czasu, aby generalne porządki wykonywać podczas przeprowadzki
.

Prace porządkowe, które można zostawić sobie na sam koniec przeprowadzki, to mycie:

  • okien,
  • drzwi,
  • podłóg.

Również w nowym mieszkaniu brak mebli to doskonała okazja do dokładnego odnowienia oraz zabezpieczenia wszystkich podłóg. Dzięki temu można dokładnie posprawdzać ewentualnie usterki pozostawione po poprzednich lokatorach. Może się okazać, że będzie konieczne wykonanie drobnych prac remontowych.

Prace porządkowe – bardzo ważna część przeprowadzki

Zdecydowana większość osób nie przepada za sprzątaniem. Jeżeli dochodzi do tego uprzątnięcie lokum przed wprowadzeniem się do nowego miejsca, wówczas może to doprowadzić do bólu głowy. Jak uniknąć tak niewygodnej czynności? Można na przykład zdecydować się na pomoc firmy sprzątającej.

Nie każde miasto oferuje bogatą ofertę, jeżeli chodzi o przeprowadzki – Łódź jednak zapewnia zarówno obecność firm transportowych, jak i sprzątających. Podobnie jak w większości dużych miast, można zatem uniknąć wielu kłopotów. Wystarczy wszystkie te czynności zlecić specjalistom, którzy najlepiej znają się na swoim fachu. Dzięki temu zarówno sama przeprowadzka, jak i prace porządkowe nie są problemem.

śr. ocena 5 / głosów 5