Przydatne części do agregatów malarskich

Agregaty malarskie to niezwykle przydatne urządzenia przy wszelkiego typu pracach remontowych. Dzięki ich zastosowaniu można znacznie usprawnić i przyspieszyć malowanie ścian pomieszczeń czy ich bielenie. Jednak sam często agregat nie wystarczy – trzeba użyć dodatkowych akcesoriów, np. przedłużek, JetRollerów czy olejów do smarowania tłoka. Te przydatne części mogą sprawić, że malowanie za pomocą agregatu będzie jeszcze bardziej efektywne.

Jakie akcesoria do agregatów malarskich mogą się przydać?

Do malowania przy pomocy agregatu malarskiego można dobrać różne dodatkowe części, dzięki którym praca będzie przebiegała szybciej i sprawniej. Jednym z takich elementów jest przedłużka. Jak może podpowiadać nazwa, służy ona do przedłużania dyszy. Jej zamontowanie umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc bez konieczności wchodzenia na wysokie meble. Malowanie agregatem sufitu dzięki odpowiednim przedłużkom (np. metrowym) może być dużo wygodniejsze oraz dokładniejsze.

Przedłużkę natrysku, wałek ręczny i wałek natryskowy łączy w jednym JetRoller. To przenośne urządzenie pasuje do większości rozpylaczy napowietrznych. Efekt wałka i natrysku jest osiągany dzięki niemu w jednym ruchu, co pozwala na znaczną oszczędność czasu oraz pieniędzy w przypadku, gdy konieczne jest natryskiwanie farby i jej ponowne rozprowadzanie wałkiem. Użycie JetRollera może przyspieszyć nawet dwukrotnie nakładanie farby, ponieważ nie trzeba maczać wałka. Oprócz tego to urządzenie ma lepszą dyszę, więc praktycznie nie zdarza się roznoszenie farby, a zawór odcina jej kapanie i zapobiega rozbryzgiwaniu się.

Inna przydatna rzecz, która może usprawnić malowanie za pomocą agregatu, to olej do smarowania tłoka. Dzięki jego użyciu pompa może być żywotna przez dłuższy czas, a co za tym idzie – sama eksploatacja urządzenia jest tańsza.

Dlaczego warto zainwestować w dobre akcesoria do agregatów malarskich?

Jak mówi specjalista z firmy Pagat, zastosowanie różnych części do agregatów malarskich może znacznie usprawnić ich działanie i przedłużyć żywotność urządzeń. Przedłużka jest w zasadzie niezbędna przy malowaniu sufitu. Niezwykle wygodną pracę zapewnia użycie wielofunkcyjnego gadżetu, jakim jest JetRoller. Z kolei smarowanie tłoka agregatu odpowiednio dostosowanym do niego olejem sprawia, że agregat malarski może działać przez długi czas, a koszty jego użytkowania spadają. Części do agregatów malarskich są bardzo przydatne i pozwalają znacznie usprawnić i przyspieszyć cały proces malowania, a także – co nie mniej istotne – zoptymalizować jego koszty.

śr. ocena 0 / głosów 0