Profesjonalna froterka. Zakup wart rozważenia?

Jeśli wierzyć przekazom, nasze babcie czyściły podłogę szczotką, a froterowały obierkami od ziemniaków. Wymagało to sporo czasu i fizycznej krzepy, ale nasze mieszkania były zdrowsze, bo używało się mniej detergentów. Na szczęście dziś można połączyć jedno z drugim, czyli używać sprzętów czyszczących oszczędzających czas, ale nie wymagających używania dużej ilości środków chemicznych. Czy warto kupić do domu profesjonalną froterkę?

froterka

Opłacalność kupna profesjonalnej froterki zależy od kilku czynników. Po pierwsze, wielkości i sposobu urządzenia naszego lokum, po drugie od tego, jaki mamy stosunek do porządków w domu, wreszcie, od ilości czasu i energii, którą chcemy przeznaczyć czynności domowe. Jeśli mamy dom, pełen zakamarków i niskich mebli, zakup profesjonalnej froterki warto rozważyć, bo utrzymanie podłóg w dobrym stanie będzie wymagało sporo pracy. Froterka przyda się też osobom, dla których idealny stan podłóg jest ważny i  – gdy tak nie jest – nie mogą odpoczywać, tylko rzucają się do sprzątania.

Jeśli chcemy mieć piękne, czyste podłogi, a dużo pracujemy, mamy dzieci, zwierzęta, profesjonalna froterka będzie dobrą inwestycją – mówi specjalista z firmy Karcher Center AATRenkar w Krakowie – tym bardziej, że jest to inwestycja na lata.

Zalety profesjonalnej froterki

Profesjonalna froterka ma wiele zalet, których nie uświadczymy, używając tradycyjnego odkurzacza i mopa. Można nią czyścić podłogi: drewniane, laminowane, kamienne, korkowe, PCV, linoleum. Sposób zamontowania głowicy umożliwia froterowanie pod niewysokimi meblami, w zakamarkach. Nie trzeba się schylać, co jest ważne dla osób, które muszą dbać o kręgosłup. Uchwyt, zaprojektowany zgodnie z zasadami ergonomii, umożliwia pracę jedną lub dwiema rękami. Jest też uchwyt na kabel elektryczny, co ułatwia jego przechowywanie. Kurz zbierający się  podczas polerowania i resztki wosku są zbierane dzięki funkcji odsysania kurzu. Urządzenie jest wygodne w obsłudze, a efekty pracy szybko widoczne.

Co zawiera froterka

Każda profesjonalna froterka jest wyposażona w zapasowe worki filtrujące i zestaw padów z wełny, umieszczonych w torbie tekstylnej w schowku. Pady o optymalnej wadze i prędkości polerują szybko i skutecznie. Froterka jest wygodna  w transporcie, dzięki rolkom transportowym umieszczonym za głowicą. Włącznik/wyłącznik uruchamiamy stopą, odchylając urządzenie i zwalniając blokadę. Dzięki temu także przy uruchamianiu urządzenia nie trzeba się schylać. Przed froterowaniem nanosimy odpowiedni do typu podłogi środek pielęgnacyjny i… froterujemy, aż do uzyskania podłogi na błysk.

śr. ocena 5 / głosów 5