Piramidki wygłuszające – co to takiego?   

Piramidki akustyczne świetnie sprawdzą się zarówno w lokalach użytkowych, jak i mieszkalnych, gdyż skutecznie poprawiają akustykę wnętrz, a także neutralizują niechciane hałasy. Czym konkretnie są piramidki wygłuszające oraz dlaczego warto stosować panele akustyczne? Dowiedz się więcej, gdzie konkretnie znajdują zastosowanie oraz jakie mają zalety.

Czym są piramidki akustyczne? 

Należy podkreślić, że w ofertach producentów istnieją różnorakie panele akustyczne. Mogą być np. gładkie lub posiadać wypukłą strukturę i mieć formę: piramidek, fal, szachownicy, puzzli bądź pułapek basenowych. Tym samym piramidki akustyczne to rodzaj panelu akustycznego, których zadaniem jest stanowienie przeszkody dla hałasu. Tego typu sprzęt bardzo dobrze chłonie akustykę – najlepiej dźwięki o dużej i średniej częstotliwości. Oprócz hałasu, piramidki akustyczne świetnie radzą sobie z neutralizacją echa i dudnienia. Tego typu panele najczęściej mają kolor grafitowy, jednak producenci wychodzą naprzeciw potrzebom klientów i obecnie można znaleźć także inne kolory, przez co świetnie wpasowują się w aranżację pomieszczenia, pełniąc nie tylko funkcję praktyczną, ale także dekoracyjną.

Dlaczego piramidki wygłuszające są tak popularne w użyciu?

Panele akustyczne stosowane są w wielu pomieszczeniach ze względu na swoją wysoką skuteczność izolacji akustycznej.

Wysokiej jakości pianka akustyczna nie tylko tłumi dźwięki, ale także cechuje ją trwałość i odporność na czynniki zewnętrzne. Z kolei, jeśli panele wykonane są z gąbki akustycznej, to dodatkowo mają właściwości ognioodporne i nie wchłaniają płynów takich jak woda lub olej – podkreśla specjalista z MCakustik z Olkusza.

Zaletą piramidek akustycznych jest także prosty montaż. Wystarczy posiadać specjalistyczny klej montażowy i już można skutecznie przymocować je do ściany, sufitu lub podłogi. Dodatkowo, jeszcze większym ułatwieniem jest wybór cieszących się rosnącą popularnością samoprzylepnych paneli akustycznych, które posiadają już naniesioną warstwę kleju.

Gdzie konkretnie znajdują zastosowanie tego typu panele akustyczne?

Panele akustyczne znajdują wiele zastosowań. Najczęściej wykorzystuje się je w pomieszczeniach takich jak np. sale prób, pomieszczenia nagraniowe i telewizyjne, pomieszczenia odsłuchowe. Można je również wykorzystywać w halach produkcyjnych, na których stosuje się maszyny regularnie wytwarzające hałaśliwe dźwięki. Piramidki wygłuszające stosuje się także w salach widowiskowych, lokalach biurowych i usługowych, a nawet w mieszkaniach.

śr. ocena 5 / głosów 5