Kryteria wyboru maszyn stolarskich

Wyposażenie warsztatu stolarskiego przekłada się bezpośrednio na jego możliwości produkcyjne, zarówno w zakresie rodzaju wytwarzanych mebli, jak również ich jakości. Współcześni stolarze, oprócz tradycyjnych narzędzi ręcznych, mogą korzystać również z maszyn elektrycznych, które znacznie przyspieszają pracę, czynią ją łatwiejszą, a przez to przekładają się na wydajność warsztatu. Czym kierować się podczas wyboru maszyn do stolarni?

Funkcjonalność maszyn stolarskich

Podstawową kwestią podczas wyboru maszyn do stolarni jest ich specjalizacja. Jeżeli w swoim warsztacie tworzysz meble nie tylko solidne, ale też piękne, przeznaczone do eleganckich wnętrz, oprócz pilarek i tokarek będziesz potrzebował elektrycznych maszyn do prac wykończeniowych, takich jak szlifierka krawędziowa czy polerka do frontów. Najlepsze maszyny stolarskie działają automatycznie i są wspierane nowoczesnym oprogramowaniem, co zapewnia łatwą obsługę i wysoką wydajność. Przed zakupem zwróć też uwagę na jakość urządzenia – nie tylko pod względem materiałów, użytych do jego produkcji, ale także wygody, jaką zapewnia konkretna maszyna podczas pracy.

Solidne maszyny projektowane na miarę

Zakup maszyn produkowanych seryjnie wiąże się z ryzykiem ich niedopasowania do potrzeb, a nawet wielkości warsztatu. Dlatego optymalnym rozwiązaniem dla stolarni jest zamówienie sprzętu bezpośrednio u producenta.

Wszystkie nasze maszyny stolarskie projektujemy w taki sposób, by spełniały oczekiwania naszych klientów i z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań informatycznych, w tym programu SolidWorks – opowiada nasz rozmówca z firmy Styl 24. W codziennej pracy podpieramy się jednak nie tylko innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi, ale też praktycznym doświadczeniem, zdobytym podczas pracy przy warsztacie stolarskim. Połączenie wiedzy i doświadczenia z indywidualnym podejściem do każdego zlecenia pozwala nam produkować maszyny stolarskie, które są nie tylko solidne i wydajne, ale też idealnie dostosowane do rytmu pracy każdego zakładu. W naszej ofercie oprócz maszyn stolarskich znajdują się również regały lakiernicze z gumową powłoką, która zapobiega przypadkowym uszkodzeniom frontów.

Maszyny stolarskie mają zapewnić warsztatowi oszczędność czasu i nakładu pracy, a przez to środków niezbędnych do produkcji mebli. Aby tak się stało, warto wybierać rozwiązania solidne, wydajne i łatwe w obsłudze. Dobrym pomysłem może być też zakup maszyn wielofunkcyjnych, np. szlifierki krawędziowej do MDF i drewna z opcją frezowania promieni.

śr. ocena 0 / głosów 0