Kiedy warto zdecydować się na leasing kopiarek?

Papierowe wydruki to wciąż najpowszechniej stosowana forma kompletowania i archiwizacji dokumentów – z tego też powodu kserokopiarka staje się wręcz niezbędnym elementem wyposażenie firm, biur i urzędów. Urządzenia te są dość drogie w zakupie, na szczęście jednak nie musimy wydawać wysokim sum, żeby móc z nich korzystać – możemy skorzystać z dzierżawy. Na czym polega ta usługa i kiedy warto z niej skorzystać?

kopiarka

Leasing kserokopiarki – na czym to polega?

Leasing kopiarki to nic innego jak wypożyczenie urządzenia na określony czas. Klient korzystający z tej usługi co miesiąc uiszcza stosowną opłatę, której wysokość uzależniona jest od rodzaju abonamentu. Przykładowo firma Arso Serwis oferuje dwie formy rozliczania za dzierżawę kserokopiarki:

  • Stała miesięczna opłata dzierżawna z pakietem wliczonych w cenę darmowych wydruków i kopii – przy takiej formie rozliczenia klient ocenia, ile w ciągu miesiąca w jego firmie wykonuje się średnio wydruków, ilość ta stanowi podstawę do ustalenia wysokości opłaty. Opłata jest stała i nie wzrasta, o ile w danym miesiącu ilość wydruków będzie mieścić się w ustalonym limicie – jeśli go przekroczy, naliczane są dodatkowe opłaty.
  • Opłata dzierżawna plus opłata za wykonane wydruki i kopie – w tym przypadku klient uiszcza minimalną opłatę za dzierżawę drukarki plus kwotę wyliczoną na podstawie wykonanych w danym miesiącu kopii.

Każda z opcji ma swoje zalety – w przypadku stałej opłaty z pakietem nie musimy martwić się zmiennością wydatków na prowadzenie firmy, opłata za dzierżawę nie zmienia się, o ile nie przekroczymy wartości pakietu. Opłata dzierżawna z dodatkami pozwala jednak zminimalizować koszty, bowiem płacimy za realne użycie kopiarki.

Kiedy warto zdecydować się na leasing kopiarki?

Leasing kopiarki to rozwiązanie korzystne w dwóch sytuacjach. Przede wszystkim zadowoleni z niej będą przedsiębiorcy, którzy chcą zminimalizować koszty prowadzenia działalności – wynajem urządzenia jest bowiem po prostu tańszy, niż jego kupno oraz pokrycie kosztów związanych z eksploatacją. Z tego powodu jest to rozwiązanie dedykowane przede wszystkim niewielkim firmom, nie posiadającym jeszcze ugruntowanej pozycji rynkowej oraz odpowiedniego zaplecza finansowego. Drugi powód, dla którego warto zainteresować się wynajęciem kserokopiarki jest wygoda takiego rozwiązania – naszym obowiązkiem jest jedynie terminowe uiszczanie ustalonych opłat, obsługa techniczna urządzenia, w tym również wymiana tonerów, to odpowiedzialność właściciela urządzenia.

śr. ocena 5 / głosów 5