Jakie korzyści daje stosowanie lamp na podczerwień

Lampy na podczerwień stanowią alternatywną dla farmaceutyków formę terapii w różnego rodzaju schorzeniach. O tym, że promieniowanie podczerwone potrafi zdziałać prawdziwe cuda, przekonał się już niejeden pacjent, chorujący na przewlekłe stany zapalne czy schorzenia reumatyczne. Lampy na podczerwień zawojowały medyczny rynek i są dostępne nie tylko w wyspecjalizowanych sklepach, ale coraz częściej w popularnych marketach. Jakie dają korzyści?

lampy-na-podczerwin

Działanie omawianych lamp opiera się na efekcie promieniowania podczerwonego, które wydziela ciepło. Infraterapia, czyli ciepłolecznictwo, rozszerza naczynia krwionośne i poprawia transport krwi, dzięki czemu do komórek dociera więcej tlenu oraz substancji odżywczych. Poprawia się także drożność żył, a mięśnie stają się rozluźnione. Dzięki specjalnej konstrukcji żarnika, lampy te emitują podczerwień, wnikającą pod skórę na głębokość od 10 do 30 mm. Jakie jeszcze korzyści daje stosowanie lamp na podczerwień?

Wszechstronność terapii

Lampy na podczerwień stosowane są w wielu rodzajach zaburzeń i to właśnie wszechstronne możliwości ich wykorzystywania czynią je tak popularnymi. Pomogą w leczeniu schorzeń reumatycznych, bólów pleców, mięśni, szyi oraz stawów. Mogą stanowić doskonałe uzupełnienie rehabilitacji, gdyż pozwalają szybko zagoić się ranom oraz rozluźnić mięśnie. Dzięki leczniczemu działaniu podczerwieni, pozwolą pozbyć się kataru, zapalenia zatok, astmy, nieżytu oskrzeli i przyczyniąją się do odtrucia całego organizmu. Zwalczają ogólne przemęczenie, apatię, a także łagodzą skutki jesiennego przesilenia. Poprawiają nastrój i działają odprężająco. Stosowane są chętnie w kosmetologii, gdzie poprawiają ukrwienie skóry i zwalczają cellulit, tym samy wspomagając proces odchudzania. Korzyści z ich stosowania dostrzegają także sportowcy; lampy na podczerwień bowiem pomagają pozbyć się „zakwasów” oraz skutków kontuzji i urazów sportowych. Omawiane lampy wysokiej jakości w atrakcyjnych cenach nabędziemy na przykład w sklepie rehabilitacyjnym AlmaMed.

Chroń swój żołądek

Stosując omawiane lampy zamiast zażywania popularnych farmaceutyków, chronimy swój żołądek i przewód pokarmowy. Nie musimy zażywać dodatkowych leków osłonowych, a efekt działania lamp niejednokrotnie przewyższa rezultaty standardowych kuracji, nie wpływając negatywnie na odporność organizmu, lecz wzmacniając ją i zwiększając.

Nieinwazyjna metoda dla każdego

Kolejną korzyścią stosowania lamp na podczerwień jest fakt, iż raz zakupione, służyć nam będą przez długie lata. Nadają się one bowiem do stosowania w każdym wieku, nie tylko senioralnym. Ich niska cena sprawia, że są one wspaniałym produktem medycznym, dostępnym dla każdego.

śr. ocena 5 / głosów 5