Jak wybrać podnośnik do prac wewnątrz obiektu?

Podnośnik, jak sama nazwa wskazuje, służy do podnoszenia różnych obiektów. W zależności od jego przeznaczenia wyróżnia się rozmaite urządzenia tego rodzaju. By jednak móc wykonać potrzebne prace w prawidłowy sposób, należy wybrać odpowiedni wariant podnośnika. Dzięki temu artykułowi dowiesz się, jaki model jest najlepszy do realizacji prac mających odbywać się wewnątrz obiektu.

Podnośnik

Podnośnik – spalinowy czy elektryczny?

Osoby poszukującego podnośnika, bardzo często mają dylemat dotyczący tego, jaki wariant takiego urządzenia będzie dla nich najlepszy – spalinowy czy elektryczny. Na szczęście mając odpowiednią wiedzę na temat tego rodzaju urządzeń, z powodzeniem można wybrać taki podnośnik, który spełni wszystkie oczekiwania.

Wątpliwości z tym związane pojawiają się szczególnie wtedy, kiedy poszukiwany jest podnośnik do prac wewnątrz obiektu. W takich sytuacjach zadawane jest pytanie między innymi o to, czy każdy podnośnik nadaje się do użycia w pomieszczeniach zamkniętych, czy tylko wybrane są przeznaczone do takiego celu.

A więc spalinowy czy elektryczny? Który podnośnik wybrać, by dokonać potrzebnych prac wewnątrz obiektów? Spaliny wydzielane przez urządzenia spalinowe mogą stanowić poważne zagrożenie dla osób przebywających w pomieszczeniu, w którym takie urządzenie jest używane. W związku z tym „spalinówki” powinny być wykorzystywane raczej na otwartej przestrzeni.

Firmy specjalizujące się w wynajmie lub sprzedaży podnośników, takie jak przedsiębiorstwo wielobranżowe Anitex odpowiadające na potrzeby rynku robót budowlanych i montażowych, bardzo często spotykają się z pytaniem o to, czy użycie podestów spalinowych jest złe w pomieszczeniach, kiedy wewnątrz obiektu zapewniona jest dobra wentylacja. Rzeczywiście ryzyko zostaje wtedy ograniczone, ale i tak lepszym, bezpieczniejszym wyborem jest użycie podestów elektrycznych – niewydzielających zanieczyszczeń i niewytwarzających hałasu.

O czym pamiętać, poszukując podnośnika do prac wewnątrz obiektu?

Poszukując podestu do prac wewnątrz obiektu, nie można zapominać o konieczności uwzględnienia rozmiaru pomieszczenia, w którym planowane jest przeprowadzanie robót i gabarytów samego podnośnika. Ważna jest też wielkość wjazdu do obiektu: jeśli urządzenie będzie większe niż wjazd, wykonanie prac będzie niemożliwe. Poza tym istotna jest waga podnośnika: jeśli posadzka w pomieszczeniu nie będzie odpowiednio wytrzymała, może dojść do naprawdę poważnych strat – szczególnie w obiektach wyłożonych drewnem lub płytkami.

śr. ocena 0 / głosów 0