Domowy generator ozonu. Jaki powinien być?

Zdrowe powietrze w domu to zdrowi domownicy. Dbając o jego jakość, dbamy o swoich bliskich, mamy więcej energii, nie borykamy się z objawami uczuleń np. na grzyby. Sposobem na powietrze bez drobnoustrojów chorobotwórczych, brzydkich zapachów i pleśni jest generator ozonu. Dowiedz się, jak działa to urządzenie, w jaki sposób oczyszcza powietrze i czym cechuje się dobry domowy generator ozonu.

Czym jest ozon?

Ozon stanowi odmianę tlenu. Ten, którym oddychamy, występuje w postaci dwuatomowej (O2). Ozon składa się z trzech połączonych atomów tlenu, stąd jego wzór to O3, a inna nazwa – tritlen. Odmienna budowa sprawia, że te dwa typy cząsteczek mają inne właściwości.

Słowo „ozon” pochodzi z języka starogreckiego, w którym oznaczało „pachnący”. To odpowiednia nazwa dla tritlenu, którego zapach kojarzy się z czystością, świeżością i lekkością. To właśnie ozon jest wyczuwalny w powietrzu po burzy – mówi specjalista z Bitom Ozone Technology.

Właściwości ozonu związane z czystością nie kończą się na charakterystycznym zapachu. Jest on aseptyczny, pozwala wyjałowić i zdezynfekować wodę oraz powietrze. Dlatego urządzenia z ozonem są wykorzystywane w szpitalach, laboratoriach czy zakładach produkcyjnych, w których ze względów bezpieczeństwa wymagane są sterylne warunki pracy.

Dlaczego warto mieć domowy generator ozonu?

Domowe generatory ozonu pozwalają wykorzystać właściwości tego niezwykłego gazu do zapewnienia sobie i swoim bliskim wysokiej jakości powietrza, lepszego poziomu higieny i profilaktyki chorób układu oddechowego.

Generator ozonu usuwa z pomieszczeń wszelkie drobnoustroje: bakterie, grzyby, wirusy. To sprzyja utrzymaniu zdrowia, w razie obniżenia odporności nie dopuszcza do rozwoju infekcji, a także pozwala swobodnie odetchnąć alergikom uczulonym np. na pleśń.

Ponadto generator ozonu usuwa przykre zapachy z powietrza. Warto pamiętać, że zwykłe odświeżacze zaledwie je maskują. Domowy generator ozonu faktycznie poprawia zapach powietrza, ponieważ usuwa przyczynę powstawania nieprzyjemnych aromatów.

Jaki powinien być dobry generator ozonu do domu?

Generator ozonu (ozonator) przeznaczony do użytku w domu, w biurze czy w samochodzie, to niewielkie metalowe urządzenie zasilane prądem z gniazdka. Dostępne modele różnią się przede wszystkim wydajnością. Parametr ten powinien być dostosowany do kubatury oczyszczanego wnętrza.

Bardzo ważne przy wyborze ozonatora jest to, aby był on dokładnie przebadany i certyfikowany, a także wyposażony w zabezpieczenia chroniące przed nieustanną pracą. Dlatego urządzenia oferowane przez Bitom mają wyłączniki czasowe. Elektrody są odporne na wstrząsy oraz uderzenia, a przy tym antystatyczne. To sprawia, że nie trzeba się obawiać uszkodzenia w transporcie. Solidna obudowa ze stali nierdzewnej podnosi wytrzymałość urządzenia. Dzięki temu przy corocznym przeglądzie producent udziela dożywotniej gwarancji.

śr. ocena 5 / głosów 4