Do czego przydają się młotki pneumatyczne?

Dzisiaj trudno wyobrazić sobie prace budowlane czy remontowe bez narzędzi, które zostały stworzone z zastosowaniem nowych technologii. Są one wydajne, działają bezawaryjnie, a także są przeznaczone do wykonywania najtrudniejszych zadań. Jednym
z nich jest młotek pneumatyczny. Mimo swojego niepozornego wyglądu charakteryzuje się sporą mocą i ma wielkie możliwości. Do czego można go wykorzystać?

Młotek pneumatyczny – czym się charakteryzuje?

Młotek pneumatyczny, tak jak i inne narzędzia z tej grupy, jest zasilany sprężonym powietrzem. Ich część roboczą stanowią końcówki – groty. Element ten, kiedy młotek zostanie uruchomiony, wykonuje ruchy posuwisto-zwrotne. Końcówki robocze mogą mieć różne kształty i wielkości, dlatego młotki pneumatyczne to funkcjonalne narzędzia, które mogą być wykorzystywane do wielu zadań.

Oprócz tego każdy młotek ma ergonomiczny kształt, co zapewnia, że pewnie leży w dłoniach użytkownika. Natomiast trwałe, solidne obudowy tych narzędzi zostały stworzone z myślą o tym, aby mogły pracować w nawet bardzo niekorzystnych warunkach. Jest to sprzęt przeznaczony do długiej eksploatacji – trzeba jedynie pamiętać o kilku zasadach.

Młotki pneumatyczne to praktycznie niezniszczalne narzędzia. Wystarczy jedynie, aby przechowywać je w suchym miejscu oraz regularnie smarować ich tuleję niewielką ilością oleju. Gwarantuje to ich wydajną pracę i niezwykle długą żywotność – mówi ekspert z firmy RG NARZĘDZIA.

Zastosowanie młotków pneumatycznych

W związku z faktem, że do urządzenia tego można zamontować ogromną ilość końcówek, ma ono szeroki zakres zastosowań. Młotki pneumatyczne wykorzystuje się w budownictwie, gdzie służą do skuwania starych tynków czy przebijania ścian. Są nieocenione podczas przygotowywania miejsca do wykonania instalacji w domu. Chętnie korzysta z nich przemysł maszynowy i równie popularne są w odlewnictwie. Jeżeli do młotka pneumatycznego zostanie przyłączona przystawka z igłami, będzie mógł on służyć do obróbki szczególnie chropowatych nawierzchni. Dzięki takiemu narzędziu będzie można pozbyć się zgorzelin, resztek farby, a także rdzy oraz piasku.

Młotek pneumatyczny może usunąć skazy, w tym nieestetycznie wyglądające spawy, które negatywnie wpływają na walory wizualne. Dlatego też są one używane przez osoby pracujące w hutach, jak i warsztatach samochodowych oraz blacharskich. Ich obudowa nie bez powodu jest szczelna oraz solidnie wykonana. Zapewnia to, że młotki pneumatyczne mogą pracować nawet w ekstremalnie trudnych warunkach. Można ich używać w bardzo zakurzonych pomieszczeniach i otoczeniu oraz w miejscach o znacznym stopniu zapylenia.

śr. ocena 5 / głosów 5