Dlaczego warto kupić kserokopiarkę?

Kserokopiarka to jedno z urządzeń, które ma swoje zastosowanie praktycznie w każdym biurze. Nowoczesna kserokopiarka może mieć formę niewielkiego, biurkowego urządzenia lub formę dużej, wolnostojącej maszyny, do której swobodny dostęp ma kilkoro pracowników. Kserokopiarki z wyższej półki dają nam możliwość nie tylko drukowania i kserowania dokumentów, ale także ich skanowania. Dlaczego to urządzenie warte inwestycji?

kopiarka

Sposób na wygodę i oszczędność

Biuro wyposażone w sprawne urządzenia, z których w każdej chwili możemy skorzystać, to wygoda dla pracowników i jednocześnie sposób na oszczędność czasu, a także oszczędność pieniędzy. Choć urządzenia do drukowania to wciąż coraz nowocześniejsze technologie i wydruki nie są już tak drogie, jak jeszcze dekadę temu, w wielu przypadkach po prostu wystarczają nam kserokopie firmowych dokumentów. Kserokopie wykonamy szybciej niż skany i wydruki (szczególnie drukarką atramentową), a eksploatacja kserokopiarki będzie dla nas tańsza. Ile możemy zaoszczędzić na zrobieniu tzw. odbitki jednej strony, możemy dowiedzieć się z instrukcji, która zawiera parametry urządzenia, porównując je z parametrami drukarki.

Jak wybrać odpowiednią kserokopiarkę? – aspekty techniczne

Kiedy myślimy o wyborze odpowiedniego urządzenia wielofunkcyjnego do biura, w pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę wielkość dokumentów, jakie będziemy kserować – najczęściej wystarcza nam format A4, choć urządzenia modelu A3 również są popularne. Kolejny aspekt to kolor: czy do pracy wystarczy nam urządzenie monochromatyczne, ponieważ kserujemy wyłącznie dokumenty takie jak umowy, czy może potrzebujemy urządzenia kolorowego? Czy zadowoli nas urządzenie do wydruków jednostronnych, czy jednak interesuje nas druk dwustronny? Inne techniczne aspekty to na przykład automatyczny podajnik papieru, czy broszurowanie, jeśli urządzenie nie będzie nam służyło wyłącznie jako kserokopiarka podstawowych dokumentów.

Alternatywa dla drogich rozwiązań – kserokopiarka poleasingowa

Zakup kserokopiarki do firmy to często jeden z zakupów obowiązkowych, bez którego nie uda nam się pracować. Jak mówi nam przedstawiciel firmy ARSO ze Szczecina, wielu przedsiębiorców podchodzi do zakupu tego typu sprzętów jak do zakupu firmowych samochodów. Większość z nas woli nowe urządzenia i pojazdy, ale jeśli mamy ograniczone środki finansowe, często wolimy przeznaczyć je na zakupy rzeczy używanych i lepszej jakości – dotyczy to także wydajnych i zaawansowanych modeli kserokopiarek poleasingowych. To zakupy bezpieczne, ponieważ kserokopiarki i inne urządzenia biurowe do dzierżawy z pewnością były wcześniej pod stałą opieką serwisową i są w pełni funkcjonalne.

śr. ocena 5 / głosów 5