Zastosowanie pudeł kartonowych w przemyśle

Opakowania kartonowe stosowane są praktycznie we wszystkich branżach zajmujących się produkcją. Świetnie sprawdzają się w transporcie i przechowywaniu m.in. dzięki temu, że są trwałe, ekologiczne i tanie. Co ciekawe, karton to również idealny nośnik reklamowy. Dowiedz się, gdzie konkretnie znajdują zastosowanie pudełka kartonowe oraz czemu są tak popularne.

pudla-kartonowe

Opakowania kartonowe: Bezpieczny transport i przechowywanie

Tektura to materiał, który znalazł wiele zastosowań. Przede wszystkim jako materiał tani, ekologiczny i trwały świetnie nadaje się do tworzenia pudełek (powstają m.in. pudełka do przechowywania, pudełka ozdobne, kartony do przeprowadzki itp.). Opakowania kartonowe świetnie sprawdzają się w przemyśle niezależnie od branży. Znajdują zastosowanie w transporcie i przechowywaniu produktów z przemysłu: spożywczego (np. na produkty sypkie), farmaceutycznego (np. opakowania na leki), medycznego (np. pudełka na sprzęt medyczny) oraz kosmetycznego (np. opakowania na kremy). Ponadto, pudełko kartonowe to również idealne rozwiązanie w zapakowania obuwia, sprzętu elektronicznego i substancji chemicznych. Odporne na czynniki atmosferyczne opakowania kartonowe świetnie sprawdzają się także w transporcie i przechowywaniu sprzętów o dużych gabarytach, dlatego wykorzystywane są w przemyśle meblarskim, AGD i RTV. Ponadto, ze względu na swoje właściwości można je wykorzystać także do przewożenia produktów takich jak szyby, lustra i okna. Tym samym widać, że karton świetnie sprawdza się jako wszechstronne opakowanie służące w wielu branżach. Znajduje zastosowanie praktycznie wszędzie, gdyż nie tylko jest tani i trwały, ale również dzięki bogatym ofertom firm, opakowania kartonowe można dowolnie spersonalizować oraz wybrać najlepiej dopasowane do produktu.

Karton – nośnik reklamowy. Inne zastosowanie pudeł kartonowych

Pudełka kartonowe znajdują zastosowanie w przemyśle nie tylko jako opakowania umożliwiające bezpieczny transport i przechowywanie produktów. To również świetny nośnik informacji, dlatego pudełka ozdobne, na buty, jedzenie, kosmetyki i inne często zawierają informacje takie jak skład, termin przydatności do spożycia, warunki przechowywania itp. Ponadto, opakowania kartonowe (np. z Wytwórni Opakowań Kartonowych z Wolsztyna) mogą służyć jako nośniki reklamowe. Ta niewykorzystana często przestrzeń, dzięki trwałości i estetyce wykonania może być spersonalizowana (logotyp firmy, kolory zgodne z identyfikacją wizualną marki itp.), co nie tylko pięknie zaprezentuje firmę, ale również wzmocni markę i np. poinformuje o dodatkowej ofercie.

śr. ocena 5 / głosów 5