Na co zwracać uwagę wybierając skup elektroniki i metali nieżelaznych

Wiele przedmiotów znajdujących się w naszych domach i firmach nie nadaje się do wyrzucenia do kosza. Ze względu na surowce użyte do ich produkcji, wymagają bowiem specjalnego traktowania. Zawarte w takich odpadach szkodliwe substancje muszą zostać prawidłowo zabezpieczone, aby nie skaziły środowiska. Dodatkowo istnieje szansa odzyskania z nich wielu cennych metali.

Aby w sposób ekologiczny i zgodny z prawem pozbyć się zużytych elementów komputera, sprzętu AGD czy RTV, należy udać się do wyspecjalizowanego skupu. Tak samo jest w przypadku utylizacji wszelkich metali żelaznych, kolorowych czy stali kwasowej. Jak wybrać odpowiedni skup? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy!

Najważniejsze cechy dobrego skupu

Pierwszą rzeczą, którą warto sprawdzić, jest lokalizacja skupu. Czy dojazd nie zajmie zbyt dużej ilości czasu? Jeśli nie mamy możliwości dostarczenia odpadów samodzielnie, dobre skupy oferują transport większych ilości złomu bezpośrednio od klienta. Taką usługę realizuje firma Ago Recykling, działająca w Warszawie. W przypadku realizacji większych dostaw pomocna okazuje się waga samochodowa. To podstawowe wyposażenie profesjonalnych skupów metali, które zdecydowanie pomaga skrócić czas rozładunku i przyspieszyć cały proces. Przy przenoszeniu ciężkich elementów metalowych nieodzowny jest też wózek widłowy. Potwierdzeniem, że dany skup działa zgodnie z prawem jest wpis w rejestrze Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Ważne jest także indywidualne podejście do klienta oraz konkurencyjne ceny. Zwrot złomu metalowego lub elektronicznego to bowiem nie tylko obowiązek prawny i ekologiczny, to także szansa na uzyskanie realnego przychodu.

Zakres usług

Firmy zajmujące się utylizacją odpadów oferują jednak zdecydowanie więcej niż tylko nabywanie niepotrzebnej elektroniki czy metalu. Przed wyborem kontrahenta trzeba więc sprawdzić, czy jego oferta dostosowana jest do potrzeb firmy. Pakiet dodatkowych usług może obejmować między innymi niszczenie dysków twardych i wszelkich nośników informacji oraz utylizację dokumentów. Dzięki temu zyskamy pewność, że nasze dane nie wpadną w niepowołane ręce. Wygodna będzie także możliwość pozbycia się odpadów wielkogabarytowych.

Podsumowując, dobry skup to nie tylko miejsce, w którym można pozbyć się niepotrzebnych urządzeń elektronicznych czy produktów metalowych. Dla wielu przedsiębiorstw to sprawdzony partner w zarządzaniu gospodarką odpadami, dlatego wybór odpowiedniego kontrahenta ma kluczowe znaczenie.