Ogrodzenia modułowe. Jakie są zalety i możliwości wykorzystania tego rodzaju ogrodzeń?

Zastanawiasz się, w jaki sposób zapewnić bezpieczeństwo otoczenia swojego domu, nie rezygnując przy tym z estetyki? Szukasz ogrodzenia, które będzie trwałe i solidne, a jednocześnie eleganckie? Weź pod uwagę możliwość budowy ogrodzenia modułowego. Choć wznosi się je z betonowych bloczków, w niczym nie przypominają ciężkich, smutnych murów sprzed kilkudziesięciu lat.

Ogrodzenia modułowe wciąż są nowością na polskim rynku. Ich najważniejszą cechą, jak można się domyślić, jest modułowość. Co to znaczy? Ogrodzenia tego typu wznoszone są z prefabrykowanych części, czyli modułów. Chociaż ich budowa w miejscu docelowym przypomina układanie dziecięcych klocków, trwałością nie ustępują klasycznym murom betonowym. Za przykład niech posłuży nam ogrodzenie Joniec w systemie modułowym ROMA.

Możliwości użycia ogrodzeń modułowych

Pomysł tworzenia systemów ogrodzeń modułowych powstał w wyniku poszukiwania możliwie najbardziej funkcjonalnych rozwiązań w zakresie zabezpieczania granic działek prywatnych, eleganckich terenów publicznych oraz obiektów komercyjnych. Ponieważ poszczególne moduły można łączyć ze sobą na różne sposoby, w zależności od wizji inwestora możliwe jest zbudowanie ogrodzenia w rozmaitych technikach i o różnym wyglądzie, np.:

  • ogrodzenia ze słupkami na podmurówce,
  • klasycznego ogrodzenia z szerokimi słupkami i podmurówką między nimi,
  • samej podmurówki pod słupki metalowe i przęsła,
  • samych słupków, między którymi rozpięte będą przęsła,
  • pełnego muru,
  • ogrodzenia kombinowanego, które łączy w sobie elementy pełnego muru i tradycyjnego płotu (np. przęsła palisadowe) rozpiętego między słupkami.

Zalety systemów ogrodzeń modułowych

O najważniejszej zalecie ogrodzeń modułowych powiedzieliśmy już we wcześniejszej części tego tekstu, jest nią właśnie wszechstronność zastosowania. Systemy ogrodzeniowe sprawdzają się zawsze, bez względu na charakter odgradzanej nieruchomości i preferencje inwestora odnośnie ostatecznego wyglądu konstrukcji. Chociaż mogłoby się wydawać, że stosowanie elementów prefabrykowanych stanowi ograniczenie, w praktyce jest zupełnie inaczej. Ponieważ bloczki dostępne są w różnych wielkościach, pozwalają na tworzenie ogrodzeń o skomplikowanych kształtach i przebiegu. W rezultacie umożliwiają wybudowanie funkcjonalnego ogrodzenia nawet bardzo rozległych działek o nieregularnych kształtach.

Kolejna niezaprzeczalna zaleta ogrodzeń systemowych to estetyczny wygląd. Dostępne w naszej ofercie ogrodzenia modułowe ROMA produkowane są w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu bez trudu można znaleźć wersję, która będzie idealnie współgrała z odcieniem elewacji – opowiada ekspert z firmy TCS Ogrodzenia ze Szczecina. Systemy ROMA doceniają nie tylko klienci, ale też eksperci z branży, czego najlepszym potwierdzeniem są wyróżnienia Złotym Medalem na Międzynarodowych Targach Poznańskich. W roku 2018 medal został przyznany ogrodzeniom w wersji Classic, zaś w tym roku otrzymał je system ROMA Perfect.

śr. ocena 5.7 / głosów 7