Mieszalniki do przemiału tworzyw sztucznych

Mieszalniki można spotkać w prawie każdym gospodarstwie domowym, np. w robocie kuchennym. Jeżeli chodzi o większe mieszalniki – przemysłowe – służą one do przemiału tworzyw sztucznych, m.in. materiałów polimerowych oraz komponentów, dlatego znajdują zastosowanie w przetwórstwie. Oto ich krótka charakterystyka, z której dowiesz się, jaki kształt mieszalnika jest odpowiedni do przemiału tworzyw sztucznych oraz jaka komora mieszalnika sprawdzi się w danym przedsiębiorstwie.

Komory mieszalników – obrotowe oraz stałe

Najważniejszym elementem, różnicującym mieszalniki, jest komora mieszania, która zawiera w swoim wnętrzu mieszadło, najczęściej promieniowe lub osiowe. Wśród komór można natomiast wyróżnić komorę obrotową oraz stałą. Komory obrotowe stosowane są najczęściej do materiałów sypkich, a w komorach stałych mieszadło jest elementem wbudowanym. Zależnie od tworzywa sztucznego, wybierając mieszalniki do jego przemiału, należy również zdecydować się na odpowiedni rodzaj komory oraz mieszadła.

Systemy – zimnokanałowe oraz gorącokanałowe

Kolejną różnicą w poszczególnych modelach mieszalników do przemiału tworzyw sztucznych jest system, który może być zimnokanałowy lub gorącokanałowy. Rozbieżność pomiędzy nimi wynika zarówno z budowy, jak i działania. Mieszalniki do przemiału tworzyw sztucznych, które posiadają system gorącokanałowy, mają ogrzewaną dyszę zamiast tulei wtryskowej (gorący kanał jest przedłużeniem cylindra wtryskarki). Tworzywo sztuczne przedostaje się w nich bezpośrednio do gniazda formującego. Dzięki temu nie musi być przetwarzane w układzie wlewkowym, co nie wiąże się z uzyskaniem odpadów. Wtrysk w mieszalnikach gorącokanałowych pozwala również na uzyskanie lepszych parametrów detalu. Mieszalnik w systemie zimnokanałowym różni się natomiast wlewkiem.

Gdzie można zaopatrzyć się w mieszalniki do przemiału tworzyw sztucznych?

Pojemność mieszalników do przemiału tworzyw sztucznych wynosi od 200 kg nawet do 20 ton. Są one w pełni zautomatyzowane, co pozwala na kontrolowanie procedur oraz wymieszanie receptur tworzyw sztucznych – wyjaśnia pracownik firmy Pol-Service, której specjalizacją jest dostawa maszyn do przetwórstwa tworzyw, w tym mieszalników, młynków, wytłaczarek, pulweryzatorów, stołów kalibrujących oraz granulatorów do cięcia nitek. Wysoka jakość oferowanych produktów, profesjonalna obsługa gwarancyjna i pogwarancyjna, a także wykwalifikowani pracownicy techniczni sprawiają, że przedsiębiorstwo od lat cieszy się zaufaniem klientów.

śr. ocena 5 / głosów 5