Metalowe palety, stelaże i pojemniki dla budownictwa i przemysłu

Podobnie jak w każdej innej gałęzi gospodarki, w budownictwie i przemyśle istotne jest przechowywanie i transport różnego rodzaju materiałów, niezbędnych między innymi w procesie produkcji. Oto niektóre z tych rozwiązań.

Kontenery budowlane

Kontenery budowlane, takie jak wykonywane przez firmę Rapmet, są bezpiecznym i ekonomicznym sposobem magazynowania i przenoszenia towarów wszelkiego rodzaju. Charakteryzują się niewielką masą własną, a jednocześnie są bardzo wytrzymałe i sztywne, dzięki czemu nie odkształcają się i nie ulegają zniszczeniu pod wpływem obciążenia. Dostępne są w dwóch wariantach: pełnym oraz siatkowym. Niezależnie od wariantu, konstrukcja kontenerów wykonana jest na planie prostokąta – narożne belki pojemnika wykonane są tak, by możliwe było osadzenie na nich innego pojemnika tego samego rozmiaru bez ryzyka, że zsunie się on w dół. W ten sposób można wykonać wieżę z 4 pojemników. Pod spodem każdy pojemnik posiada podłużne szczeliny, dzięki który nadaje się on do transportu pojazdami widłowymi lub suwnicami. Jedna ze ścian kontenera wykonana jest w formie ruchomej klapy, która ułatwia ręczne opróżniania piętrowanych pojemników.

Kontenery dla motoryzacji

To pojemniki metalowe przystosowane do transportu i bezpiecznego przechowywania cały układów mechanicznych, np. skrzyń biegu. Odznaczają się one wysoką wytrzymałością oraz zastosowaniem zabezpieczeń antykorozyjnych. Podobnie jak w przypadku opisanych wyżej kontenerów budowlanych, kontenery motoryzacyjne umożliwiają piętrowanie oraz transport wózkami widłowymi. Dodatkową możliwością jest składanie boków pustych pojemników – złożone kontenery łatwiej przechowywać i transportować.

Stelaże

Tego rodzaju konstrukcje przeznaczone są do transportu długich obiektów za pomocą wózków widłowych i dźwignic. Stelaże można wykonywać w różnych rozmiarach – w zależności od indywidualnych potrzeb klienta wybierane są również odpowiednie profile, przystosowane do przenoszenia deklarowanych obciążeń. Odznaczają się one wysoką sztywnością, wytrzymałością i dużą przestrzenią pakową

Kontenery siatkowe

Kontenery tego rodzaju przeznaczone są do przechowywania i transportu elementów większych rozmiarów, np. części. Ich ściany boczne wykonane są z drutu o różne grubości i wielkości oczek. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacząco zmniejsza się masa własna kontenera. W ofercie firmy Rapmet znajdziemy kontenery w trzech różnych wariantach, różniących się między sobą między innymi parametrami technicznymi oraz wykorzystaną w ich produkcji technologią.