Konstrukcje stalowe niezbędne w halach magazynowych

Stal już od wielu lat jest najczęściej wykorzystywanym materiałem w branży przemysłowej. Używa się jej do produkcji maszyn, urządzeń, a nawet tworzenia nowych budynków. Ciekawym zastosowaniem tego stopu są konstrukcje przeznaczone do hal magazynowych. W tego typu miejscach ważna jest skuteczna logistyka, organizacja pracy i płynny transport. Wyjaśniamy, jakie konstrukcje stalowe są najczęściej wykorzystywane w dużych magazynach.

Magazyn z konstrukcją stalową

Antresola jako sposób na zwiększenie powierzchni magazynu

Duże oraz wysokie magazyny często charakteryzują się trudnością w dostępie do składowanych towarów. Aby zwiększyć powierzchnię użytkową obiektu i poprawić jego organizację warto zainwestować w stalową antresolę, pełniącą funkcję dodatkowej kondygnacji. Można zaaranżować ją w dowolny sposób dzięki podłączeniu instalacji elektrycznej lub systemu rur i przewodów.

Specjaliści z firmy BestTap przekonują: Popularnym zastosowaniem antresoli jest stworzenie z niej pomieszczeń biurowych lub socjalnych dla pracowników. Można też wykorzystać ją jako dodatkowe miejsce do składowania towarów.

Antresole ze stali ułatwiają wykonywanie prac w magazynie. Są niezwykle łatwe w montażu, który nie wymaga użycia zaprawy lub kleju. Można też w każdym momencie przenieść je w inne miejsce. Antresolę warto wyposażyć w przemysłowe schody, które umożliwią bezpieczny dostęp.

Konstrukcje stalowe, które ułatwiają transport towarów

Do sprawnego przewożenia ładunków w obrębie hali magazynowej przyda się odpowiedni wózek – platformowy lub ręczny. Najprostsze konstrukcje mają formę podestu na kółkach. Można je wyposażyć w uchwyty i rączki, dzięki którym wózek z towarami będzie można pchać.

Ciekawym przykładem konstrukcji stalowych są wózki technologiczne, produkowane zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta. Służą do transportu nietypowych materiałów, na przykład niespaletyzowanych. Należą do nich szpule, dłużyzny oraz baloty.

Wózkiem technologicznym można przewieźć też produkty o zmiennych gabarytach i niestandardowych podstawach. Aby usprawnić poruszanie się po magazynie i dostęp do wyżej położonych miejsc, warto wyposażyć go w stalowy podest roboczy.

Stal powszechnie wykorzystuje się w produkcji magazynowych konstrukcji ze względu na jej odporność i wytrzymałość na duże obciążenia. Nie zaszkodzą jej skrajne temperatury, a także panująca w hali wilgoć. Większość konstrukcji stalowych jest bardzo lekka, co korzystnie wpływa na mobilność. Co ważne, produkty używane w magazynach spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa i mogą skutecznie działać nawet przez długie lata.

śr. ocena 0 / głosów 0