Konstrukcje stalowe na koncertach i eventach

Koncerty i inne wydarzenia, które odbywają się na scenie, muszą być perfekcyjnie przygotowane. Oczywiste, że przebieg samego show zależy od jakości występu. Od tego, czy artysta da dobry popis, czy nawiąże dobry kontakt z widownią. Wszystko to pozornie jest miarą sukcesu każdego eventu. Jest jeszcze warstwa organizacji wydarzeń scenicznych, których nie bierze się pod uwagę […]

konstrukcja stalowa sceny

Koncerty i inne wydarzenia, które odbywają się na scenie, muszą być perfekcyjnie przygotowane. Oczywiste, że przebieg samego show zależy od jakości występu. Od tego, czy artysta da dobry popis, czy nawiąże dobry kontakt z widownią. Wszystko to pozornie jest miarą sukcesu każdego eventu. Jest jeszcze warstwa organizacji wydarzeń scenicznych, których nie bierze się pod uwagę w ocenie – konstrukcja sceny, elementy ruchome usprawniające pracę za kulisami.

Ekspert z firmy Piasecki i syn mówi: Konstrukcje stalowe odznaczają się wytrzymałością, osiągniętą dzięki dokładnym obliczeniom specjalistów. Wszystkie elementy stalowej konstrukcji scenicznej powstają tak, aby były optymalne i dostosowane do wymagań wydarzenia.

Konstrukcja sceniczna podstawą udanego występu

Kiedy idziesz na koncert, jesteś podekscytowany tym, że usłyszysz i zobaczysz swojego ulubionego artystę. Na pewno wiele już słyszałeś o tym, jakie daje show i już jesteś podekscytowany na myśl o doświadczeniu, jakie na Ciebie przygotowano. Spektakl wrażeń, który oglądasz, to zaledwie wierzchołek góry lodowej. To, co widzisz, jest efektem pracy wielu ekip i wynikiem lat pracy nad nowoczesną technologią sceniczną. Podstawą udanego występu, niezależnie od jego rodzaju jest solidna i niezawodna konstrukcja sceniczna oraz szereg rozwiązań towarzyszących występowi – ruchome platformy, windy sceniczne, wciągarki, sceny obrotowe i wiele, wiele innych. Wszystko to zapewnia artystom możliwość pokazania najlepszego popisu umiejętności scenicznych. Wśród rozwiązań scenicznych jest wiele różnych opcji. Przykładem może być rozważenie wyboru między stalową konstrukcją sceniczną, a jej aluminiowym odpowiednikiem. Konstrukcje stalowe odznaczają się znacznie wyższą wytrzymałością i nośnością. W największym skrócie oznacza to tyle, że stalowa konstrukcja sceniczna pozwala na jeszcze śmielszy performance. Zapewnia przy tym maksimum bezpieczeństwa i kontroli.

Elementy konstrukcji stalowej

Konstrukcja sceniczna składa się z wielu elementów. Z nich buduje się przenośne sceny oraz elementy scenografii. Mobilność jest bardzo istotna, ponieważ wiele eventów w plenerze odbywa się sezonowo. Wszelkie festiwale muzyczne, literackie, przeglądy filmowe i teatralne, zarówno te mniejsze określonym, jak i większe wymagają rozłożenia sceny w miejscu, a następnie złożenia jej już po wydarzeniu. Sceny są konstruowane zazwyczaj według gotowego projektu lub na specjalne zamówienie. Składają się na nie dachy, konstrukcje ekranów scenicznych, różne części scenografii. Konstrukcje te nie są wykorzystywane jednorazowo, ważne więc aby ich elementy były najwyższej próby. Elementami stalowych konstrukcji scenicznych są: kratownice o różnych kształtach – kół, prostokątów, łuków oraz mosty i dźwigary stanowiące już element scenografii. Wszystkie te elementy w połączeniu z osiągnięciami automatyki przemysłowej składają się na bezpieczny i niezwykły efekt, który różnym artystom przysparza uwielbienie fanów.

śr. ocena 0 / głosów 0