Kabina przebieralni. Rola i zastosowanie

Od dawna w obiektach sportowych istnieje podział na przebieralnie damskie i męskie. Niestety często ogranicza się on jedynie do ławek i wieszaków na ubrania. Osobom przebywającym w jednym pomieszczeniu brakuje poczucia intymności, gdyż w większości przypadków nie są oddzielone ściankami działowymi. Na szczęście istnieje rozwiązanie tego problemu. Jest nim inwestycja w indywidualne kabiny do przebieralni.

kabina-przebieralni

Praktyczność i funkcjonalność

Kabiny z drzwiami, znane również jako przebieralnie przyścienne, występują w wersjach pojedynczej i szeregowej. Najczęściej wykonuje się je z tworzyw sztucznych – np. z płyt HPL. Podstawa kabiny do przebieralni jest mocowana na nóżkach, co ułatwia utrzymanie czystości. To rozwiązania stosowane m.in. na basenach, gdzie odzież wierzchnia jest pozostawiana poza strefą basenową i gdzie zaistniał podział na szatnie damskie oraz męskie.

Prywatność zawsze w cenie

Każdy człowiek posiada indywidualny próg wstydu. Poczucie skrępowania przed innymi ludźmi jest czymś naturalnym – zwłaszcza jeśli mamy się przed nimi rozebrać. To problem występujący nie tylko w przebieralniach sportowych, ale też chociażby w sklepowych przymierzalniach.

Kabiny zapobiegają wszelkim niezręcznym sytuacjom, gwarantując 100% poczucie prywatności. Nieprzeźroczyste tworzywo ścianek wyklucza zobaczenie czegokolwiek z zewnątrz. Wnętrze jest natomiast zabezpieczone w system sprzężenia drzwi, uniemożliwiający wejście do kabiny, gdy ktoś w niej przebywa – relacjonuje ekspert firmy Sanipol, renomowanego producenta systemów ścian działowych.

Komfort na miarę oczekiwań

Kabina to nie tylko bezpieczny azyl, ale też miejsce nadzwyczaj komfortowe. Możemy się w nim przebrać bez obaw przed zabrudzeniem bądź zamoczeniem ubioru. Wygodę korzystania umożliwiają dodatkowe elementy wyposażenia, takie jak ławeczki, półki czy kosze na śmieci. W kabinach służących jako przebieralnie, możemy tez liczyć na dodatkowe wieszaki oraz lustro, w którym przejrzymy się z każdej strony. To istotne udogodnienia sprawiające, że kabiny zyskują coraz szersze grono zwolenników.