Jak znaleźć dobrą lakiernię proszkową? Przydatne porady i sugestie

Usługi lakierowania proszkowego są świadczone przez coraz większą liczbę zakładów. Duża swoboda wyboru stanowi oczywistą zaletę, ale też stwarza większe ryzyko natrafienia na usługodawcę, który nie sprosta naszym oczekiwaniom. Przy wyborze lakierni warto więc dobrze się zastanowić. Najlepiej stawiać na firmy dysponujące renomą i umiejętnościami.

Renoma zakładu lakierniczego

Najlepsze lakiernie proszkowe to zakłady o ugruntowanej renomie, funkcjonujące w branży nieprzerwanie od kilkunastu lat. Wieloletnia działalność świadczy o tym, że firma była w stanie się utrzymać i sprostać niełatwym wymaganiom rynku oraz poszczególnych klientów. Z latami praktyki wiąże się również o wiele większe doświadczenie, a często i umiejętności.

Zakres świadczonych usług

Najlepsze lakiernie zapewniają kompleksowe usługi. Zajmują się lakierowaniem proszkowym zarówno małych, jak i dużych elementów – aluminiowych, stalowych, cynkowanych ogniowo czy też galwanicznie. W zakres usług wchodzi również m.in. malowanie felg aluminiowych i stalowych, malowanie ogrodzeń i bram oraz malowanie proszkowe konstrukcji stalowych.

Czynności przygotowawcze

Dobra lakiernia lakieruje i maluje, ale też zarządza etapem przygotowawczym do tych prac. Takim zakładom nieobce jest np. piaskowanie metalumycie i trawienie aluminium czy stali ocynkowanej oraz pasywacja bezchromowa, zapewniająca przyleganie powłoki lakierniczej i odporność antykorozyjną. Uzupełnieniem oferty usług wielu firm jest transport materiałów.

Jakość i standardy obsługi

Jakość usług świadczonych przez lakiernie proszkowe jest często poświadczana posiadanymi certyfikatami. Liczy się też sposób wykonywania prac, zgodny ze standardami jakościowymi G.S.B. i Qualicoat. Ponadto, na klasę zakładów lakierniczych wpływają takie elementy, jak nowocześnie wyposażony park maszynowy, szybka, sprawna i terminowa realizacja zleceń.

Mądry wybór to podstawa

Jak widać, o wyborze lakierni proszkowej decyduje wiele różnych kryteriów. Warto rozważyć wszystkie za i przeciw, aby ostateczna decyzja była w pełni przemyślana. Firmą spełniającą opisane powyżej wymagania jest chociażby lakiernia proszkowa Vi-Kolor z okolic Warszawy, świadcząca usługi piaskowania i śrutowania metali oraz lakierowania proszkowego.

śr. ocena 0 / głosów 0