Czyszczenie oraz impregnacja posadzek betonowych

Nie wszystkie powierzchnie czyści się równie łatwo. Niektóre z nich potrzebują specjalnych zabiegów, aby prezentowały się bez zarzutu. Do ich grona zaliczane są posadzki, które zostały wykonane z betonu. Jego czyszczenie wymaga nie tylko zastosowania odpowiednich preparatów, ale także profesjonalnego sprzętu. Oprócz tego powierzchnie takie muszą być we właściwy sposób zabezpieczone. Jak dbać posadzki betonowe? […]

Czyszczenie posadzki betonowej

Nie wszystkie powierzchnie czyści się równie łatwo. Niektóre z nich potrzebują specjalnych zabiegów, aby prezentowały się bez zarzutu. Do ich grona zaliczane są posadzki, które zostały wykonane z betonu. Jego czyszczenie wymaga nie tylko zastosowania odpowiednich preparatów, ale także profesjonalnego sprzętu. Oprócz tego powierzchnie takie muszą być we właściwy sposób zabezpieczone. Jak dbać posadzki betonowe?

Dlaczego posadzki z betonu wymagają profesjonalnego czyszczenia?

Betonowe posadzki zazwyczaj znajdują się w obiektach użytkowych, fabrykach czy w miejscach użyteczności publicznej. Przemysłowe warunki sprzyjają temu, że na ich powierzchni powstają trudne do wyczyszczenia zabrudzenia. Należą do nich ślady stóp, oleju, smarów, farby. Beton, ze względu na obowiązującą modę, jest też coraz chętniej wykorzystywany w budynkach mieszkalnych. W tym miejscach również nietrudno o to, aby szybko stracił on swój estetyczny wygląd.

Posadzka wykonana z tego surowca ma porowatą strukturę – jest to spore utrudnienie podczas jej czyszczenia. Jest on podatny na przebarwienia, które niełatwo usunąć. Nacieki oraz uporczywe plamy wymagają wykorzystania specjalnych środków i skorzystania z usług profesjonalistów.

Posadzki betonowe mają wiele zalet, dlatego też tak często można je spotkać w halach, magazynach, a nawet w biurach oraz domach. Jednak utrzymanie ich w czystości może sprawiać wiele problemów. Nieocenione okazują się wtedy metody oraz urządzenia wykorzystywane przez specjalistów” – mówi doradca z firmy Inmago.

Jak należy dbać o posadzki wykonane z betonu?

Decyzja o tym, w jaki sposób będzie czyszczona posadzka, musi zostać podjęta przez specjalistów. Inaczej postępuje się w przypadku nawierzchni o małym metrażu, a inaczej z dużymi powierzchniami. Wykorzystanie właściwych preparatów i środków to gwarancja tego, że nawierzchnia nie zostanie uszkodzona.

Posadzka betonowa może być czyszczona z użyciem detergentów oraz myjki ciśnieniowej. Jednak metoda ta sprawdzi się tylko wtedy, kiedy jej powierzchnia jest stosunkowo mała. W pozostałych przypadkach do usuwania zabrudzeń z betonu używa się maszyn. Ich działanie jest oparte na technologii oscylacyjnej lub orbitalnej, dzięki czemu potrafią one szybko uporać się z najbardziej uciążliwymi plamami i zaciekami.

Oprócz tego, chcąc chronić posadzkę z betonu przed zabrudzeniami, warto ją impregnować. Przeznaczone do tego preparaty uszczelniają jej porowatą strukturę. Po przeprowadzeniu takiego zabiegu beton jest odporny na zabrudzenia, a plamy, które na nim powstaną, będzie można szybko i łatwo usunąć.

śr. ocena 5 / głosów 1