Charakterystyka kompaktowych pompowni ścieków

Kompaktowe pompownie ścieków nazywa się również domowymi, zagrodowymi lub urządzeniami zbiornikowo-tłocznymi. Czym się charakteryzują, jakie posiadają zbiorniki oraz gdzie można je kupić? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

kompaktowe pompownie sciekow

Gdzie można umieścić kompaktową pompownię ścieków?

Kompaktowe pompownie ścieków umieszcza się w odległości ok. 5-10 m poza budynkiem. Dla domów jedno- lub dwurodzinnych stosuje się rozwiązania jednopompowe, natomiast dla domów wielorodzinnych, zakładów pracy, hoteli, restauracji czy budynków użyteczności publicznej – dwupompowe. Zbiorniki do pompowni tego rodzaju mogą mieć różne średnice: ø600 (do wód drenażowych i deszczowych), ø800 lub ø1000 (dla pompowni jednopompowych) oraz ø1200 lub ø1500 (dla pompowni dwupompowych). Ich głębokość jest natomiast zależna od zagłębienia rury dopływowej, która znajduje się w miejscu osadzenia zbiornika, a także od strefy przemarzania występującego na danym terenie.

Zbiorniki PEHD

Popularnymi zbiornikami stosowanymi w pompowniach kompaktowych są zbiorniki PEHD, które występują w kilku rodzajach: z dnem klasycznym walcowym, specjalnym stożkowym oraz specjalnym półkolistym. Są one wykonane z wysokogatunkowego polietylenu, który gwarantuje szczelność i wytrzymałość. Każdy z nich posiada również konstrukcję, która jest wzmocniona żebrami przeciwwyporowymi oraz dwoma uchwytami do zamocowania haków transportowych. Zbiorniki PEHD są zakopywane w terenach zielonych lub przejazdowych. W tych pierwszych stosuje się nieprzejezdną pokrywę PEHD, natomiast w drugich wymagane jest zastosowanie pierścieni odciążających i włazów żeliwnych.

Gdzie można zaopatrzyć się w kompaktową pompownię ścieków?

Wysokiej klasy pompownie ścieków oferuje rodzinna firma INWAP Sp. z o.o. z Brzegu, która w swojej działalności wykorzystuje wielopokoleniowe doświadczenie i stale wdraża nowe rozwiązania, a także stosuje nowoczesne technologie. Dzięki temu stała się jednym z liderów w branży producentów pomp i pompowni. INWAP Sp. z o.o. specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz produkcji urządzeń z branży wodno-kanalizacyjnej i świadczy swoje usługi zarówno dla klientów indywidualnych, branżowych, instytucjonalnych, jak i publicznych.