Zastosowania betonu towarowego

Beton, czyli mieszanina kruszywa i cementu z wodą oraz ewentualnymi dodatkami to najpopularniejszy z materiałów stosowanych na budowie. Choć temat betonu wydaje się nie być skomplikowany, warto zaznajomić się z kilkoma związanymi z nim pojęciami.

Produkcja zwykłego betonu nie jest zadaniem trudnym i rzeczywiście można przygotować go samodzielnie w niewielkiej betoniarce. Jeśli jednak szukamy betonu o bardzo dobrych parametrach, warto sięgnąć po wsparcie profesjonalnej betoniarni – przekonuje nasz rozmówca z przedsiębiorstwa STAMBET-BUD.

Czym jest beton towarowy?

Beton towarowy, w przeciwieństwie do betonu wytwarzanego na budowie, dowożony jest na miejsce robót przez zewnętrznego dostawcę. Beton towarowy dociera na plac budowy w postaci mieszanki betonowej, co oznacza, że wszystkie jego składniki są już wymieszane, ale wciąż można je dowolnie zagęścić.

Dla kogo beton towarowy?

Beton towarowy sprawdzi się przy każdej większej inwestycji budowlanej. Obecnie z usług fachowych betoniarni korzysta większość firm deweloperskich, ale także mniejsze przedsiębiorstwa, zajmujące się budową jednorodzinnych domów mieszkalnych.

Główną zaletą betonu towarowego jest gwarancja uzyskania wysokiej jakości materiału o z góry określonych parametrach i bez ryzyka popełnienia błędu podczas bieżącej produkcji na budowie. Betoniarnie dostarczają klientom również rozmaitych betonów specjalnych, których produkcja na placu  budowy nie byłaby możliwa.

Konkretne zastosowania betonu towarowego

Beton towarowy stosowany jest do wznoszenia elementów konstrukcyjnych, w tym ścian, stropów, schodów, posadzek (szlichta), słupów i ław fundamentowych. Korzysta się z niego także do wykonywania podbudów pod nawierzchnię dróg dojazdowych i placów, a także do produkcji elementów, takich jak nadproża, bloczki, pustaki i płyty konstrukcyjne.