Żarówki na kablach sposobem na dekorację w stylu loft

Żarówki na kablach to ciekawy sposób, aby zmienić dekorację mieszkania na bardziej w stylu loft – i to bez zagarniania przestrzeni! Styl loftowy staje się coraz bardziej modny, ale nie nadaje się do wszystkich wnętrz. Aby go zrozumieć, trzeba wiedzieć, skąd pochodzi i czym charakteryzują się lofty. Do jakich przestrzeni będą pasowały żarówki na kablach? Jakie kable i żarówki mamy do wyboru? Tego dowiesz się z lektury artykułu.

zarowka-na-kablu

Jak wyglądają domy i mieszkania w stylu loft?

Od małych domków po wielkie mieszkania, ludzie poszukują miejsca na Ziemi, które odzwierciedlałoby ich styl życia. Jednym sposobem na to jest urządzenie wnętrza w stylu loftowym. Czym się charakteryzuje?

Zapytaliśmy o to eksperta ze sklepu Kolorowe Kable:

Domy i mieszkania w stylu loftowym maksymalnie wykorzystują przestrzeń przez pozbycie się większości ścian wewnątrz i tworzenie otwartych przestrzeni. Hard lofty powstają w starych stodołach, magazynach i fabrykach. Soft lofty budowane są od podstaw, aby spełnić wymagania nowoczesnych par i singlów. Nie trzeba jednak mieszkać w lofcie, aby urządzić mieszkanie czy dom w tym stylu.

Oświetlenie w stylu loft – żarówki na kablach

Oświetlenie tworzy atmosferę w całym domu. Na otwartym planie, jak w loftach, odpowiednia oprawa świetlna ma duże znaczenie, bo może jeszcze bardziej otworzyć przestrzeń. Z kolei ciepłe światło dodaje przytulności i łagodzi wyrazisty charakter loftu.

Żarówki na kablach to sposób na wykorzystanie wysokich sufitów. Zawieszając je na różnych wysokościach, możemy dowolnie kształtować przestrzeń bez kłopotliwych remontów czy przemeblowań.

Poza tym żarówki na kablach to nawiązanie do pierwszej żarówki, którą stworzył Edison. Duża i okrągła, sama w sobie stanowi dekorację i jest bardzo modna. Dzięki zastosowaniu przezroczystego tworzywa widać wszystkie przewody w środku i pozwala się poczuć jak w XIX-wiecznej fabryce.

Możemy regularnie odświeżać wygląd pomieszczeń i zmieniać żarówki na:

  • halogenowe,
  • żarnikowe,
  • LED-owe,
  • do girland,

które dają światło ciepłe, zimne lub kolorowe (czerwone, zielone, żółte, niebieskie).

Tak samo nie musimy przywiązywać się do kabli. To na tyle tanie rozwiązanie, że w razie zmiany koncepcji pomieszczenia, możemy zmienić ich kolor albo rodzaj. Do wyboru mamy kable:

  • bawełniane,
  • poliestrowe,
  • lniane/jutowe,
  • dwużyłowe,
  • trzyżyłowe

w wielu modnych kolorach, takich jak na przykład żółty, czarny, szary czy niebieski.

Jeśli chcemy przełamać nudę w wystroju, zdecydujmy się na kable w oplocie, a w prosty sposób wyróżnimy wnętrze.

śr. ocena 5 / głosów 6