Zalety płyt obornickich

Płyty obornickie, nazywane również płytami warstwowymi, są jednym z materiałów wykorzystywanych w budownictwie. Stosuje się je podczas stawiania np. obiektów przemysłowych czy handlowych. Są używane coraz częściej, ponieważ odznaczają się wieloma zaletami, które wybijają je spośród innych stosowanych tworzyw. Jakie są wobec tego ich zalety? Zanim się im przyjrzymy, poznajmy bliżej ten rodzaj płyt.

plyty obornickie

Płyty obornickie – charakterystyka

Płyty obornickie stosowane są w budownictwie, np. przy budowie hal przemysłowych, hal sportowych czy obiektów o przeznaczeniu handlowo-usługowym. Pozwalają na nowoczesny sposób budowania, z racji ich lekkości oraz możliwości znacznego skrócenia prac związanych z postawieniem budynku. Wyróżnia się zarówno płyty dachowe i ścienne, jak i płyty chłodnicze, wykorzystywane do budowy obiektów, których przeznaczeniem jest wychładzanie produktów w nich przechowywanych. Płyty obornickie należy wykorzystywać zgodnie ze sporządzonym projektem, aktualnymi normami oraz przepisami budowlanymi.

Dlaczego warto stosować płyty obornickie?

Płyty warstwowe zaczynają wieść prym w budownictwie, ponieważ odznacza je wiele zalet. Pierwszą z nich jest niewątpliwie niewielki ciężar, pozwalający na stawianie lżejszych konstrukcji, nie obciążających fundamentów tak jak inne stosowane materiały. Po drugie płyty obornickie cechują się znakomitymi parametrami wytrzymałościowymi. Wyróżniają się też walorami estetycznymi, które wpływają na końcowy wygląd budynku, podnosząc jego standard. Nie można ponadto zapomnieć, że płyty warstwowe mają znakomite właściwości termoizolacyjne, nie pozwalając na stratę ciepła – dodaje nasz ekspert z firmy Gór-Stal.

To bardzo ważna zaleta, na którą na pewno niejedna osoba zwróci uwagę.

Gdzie nabyć płyty obornickie?

Płyty obornickie można nabyć w firmach zajmujących się ich produkcją. Wybierając sprawdzonych producentów, będziemy mieć pewność najwyższej jakości wyrobów, które wyróżniają się nadmienionymi zaletami.