Zalety kostki betonowej

Istnieje wiele rodzajów nawierzchni, po których można jeździć rowerami lub chodzić – wśród nich jest kostka betonowa. To z niej najczęściej wykonywane są chodniki lub drogi rowerowe, często też patio, place i inne elementy struktury miejskiej. Są widoczne praktycznie w każdej miejscowości w naszym kraju. Co powoduje, że jest ona tak popularna i często stosowana?

Budowa kostki betonowej

Kostka betonowa to produkt powszechnie dostępny, uniwersalny w zastosowaniach, ekonomiczny oraz trwały i estetyczny. Dostarcza ją wiele firm i nie ma problemów z jej kupnem – znanym dystrybutorem jest na przykład Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe MABUD Janusz Więsik z Warszawy. Zalet jej jak widać nie brakuje.

Kostka betonowa jest zbudowana z dwóch warstw – dolnej, stworzonej z grubego kruszywa oraz z górnej, zwaną także fakturową, która zapewnia odpowiednie walory estetyczne. W zależności od materiału występują różne rodzaje kostek. Najbardziej polecane są kostki wibroprasowane. Ten rodzaj elementów drogowych cechuje się trwałością i wytrzymałością. Ponadto nasiąkają wodą w znikomym stopniu, dzięki czemu staje się one odporne także na zimowe, niskie temperatury.

Kolejną zaletą jest łatwość w utrzymaniu czystości powierzchni wybrukowanych. Dodatkowo kostka betonowa jest dostępna w wielu kształtach, kolorach i odcieniach. Rynek oferuje bardzo wielki wybór. Taka różnorodność daje wiele możliwości ułożenia odpowiednich konstrukcji.

Gdzie stosuje się kostki betonowe

Kostka betonowa jest wykorzystana nie tylko przez firmy, które budują drogi i chodniki służące poruszaniu się w mieście. Jest ona stosowana także do tworzenia nawierzchni wokół domu. Wyroby betonowe można odpowiednio dobrać do charakteru budynku i stworzyć piękną całość. Taras zrobiony według swojego projektu przyniesie wielką przyjemność mieszkańcom domu. Kostkę betonową można także wykorzystać do tworzenia ścieżek ogrodowych, placów oraz podjazdów do garażu. Budowanie z nich ścieżek we własnym ogrodzie daje wiele możliwości, ciekawych rozwiązań oraz radości. Własny pomysł jest niepowtarzalny, więc można cieszyć się oryginalnym wystrojem niedostępnym nigdzie indziej.

Zarówno na drogach miejskich, jak i własnych ścieżkach, kostka betonowa będzie spełniała swoją funkcję. Wyprodukowanie wysokiej jakości kostki betonowej jest możliwe poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii oraz wykorzystanie najlepszych materiałów. Dzięki dużemu wyborowi kostek jesteśmy w stanie stworzyć bardzo abstrakcyjne nawierzchnie, łącząc je z funkcjonalnością. Każda kostka betonowa ma taki sam kształt, a zatem i takie same wymiary – co ułatwia ułożenie nawet najbardziej wymyślnej mozaiki.