Zalety balustrad nierdzewnych

Stal nierdzewna jest materiałem bardzo trwałym, wytrzymałym, a przy tym odpornym na korozję. Dodatkowo wyróżnia go estetyczny wygląd. Nic więc dziwnego w tym, że coraz większą popularnością na rynku cieszą się właśnie balustrady nierdzewne. Co warto na ich temat wiedzieć i jakie są ich największe zalety? Czy balustrady tego rodzaju mają jakieś wady?

balustrada-stalowa

Stal kwasoodporna

Stal nierdzewna, jak sama nazwa wskazuje, to materiał odporny na korozję w zwykłych warunkach atmosferycznych. Ponadto nie podlega działaniu nawet niektórych roztworów. Wszystko to dzięki dodaniu do stali określonych dodatków stopowych. Nic więc dziwnego w tym, że stal nierdzewna wykorzystywana jest powszechnie w wielu dziedzinach przemysłu, przede wszystkim w budownictwie. Od jakiegoś czasu produkowane są nawet balustrady ze stali nierdzewnej. Ciekawym jej rodzajem jest stal nierdzewna kwasoodporna. To materiał, który jest odporny na działanie kwasów obecnych niekiedy w opadach atmosferycznych czy w miejscach, gdzie jest duże stężenie spalin zawierających dwutlenek siarki.

Łatwość czyszczenia i wysoka estetyka wykonania

Niekiedy na powierzchni balustrad wykonanych ze stali nierdzewnej pojawiają się niewielkie plamy. Nie są one jednak trudne do usunięcia, a poza tym jest to zjawisko bardzo rzadkie. Stal nierdzewna wyróżnia się jednak nie tylko odpornością na korozję. Podstawowym atutem balustrad nierdzewnych jest wysoka estetyka wykonania. Dzięki temu można je wkomponować w zasadzie w każdą aranżację czy wygląd elewacji budynku. Balustrady tego rodzaju najlepiej jednak prezentują się na tle aranżacji nowoczesnych. Wszystko to za sprawą charakterystycznego połysku, jaki posiada stal nierdzewna.

Uniwersalność

Materiał ten doskonale komponuje się z naturalnym drewnem, szkłem, kamieniem czy cegłą. Ponadto balustrady nierdzewne można w różny sposób wykończyć. Do wyboru są polerowanie, szlifowanie czy piaskowanie. Oprócz tego stal nierdzewna jest materiałem odpornym na wysokie temperatury oraz wytrzymałym nawet na duże obciążenia. Warto przy tym pamiętać, że elementy wykonane ze stali nierdzewnej wcale nie muszą być proste. Balustradom można nadać w zasadzie dowolny kształt i efektownie je ozdobić. Co ciekawe, balustrady wykonane właśnie ze stali nierdzewnej nie potrzebują już dodatkowej konserwacji czy szczególnej pielęgnacji. Są bardzo wytrzymałe i łatwo można je utrzymać w czystości.

śr. ocena 5 / głosów 5