Właściwości i zastosowanie wykładzin z PCV

Nasze otoczenie, szczególnie w miastach pełne jest dobiegających zewsząd hałasów. Niestety taka jest cena cywilizacyjnego rozwoju. Ludzie w sposób niekontrolowany zanieczyszczają swoje naturalne środowisko, a wszechobecny hałas jest jednym z tego objawów. Chwili ciszy możemy zaznać jedynie gdzieś w odizolowanych zakątkach wiejskich lub w rezerwatach przyrody. Mieszkańcy miast nie stoją mimo wszystko pod tym względem na zupełnie straconej pozycji. Odpowiednio urządzone mieszkanie potrafi w pewnym stopniu wytłumić hałasy dochodzące z zewnątrz. Jeśli dodatkowo podłogi swojego domostwa wykonamy z materiału, tłumiącego dźwięki to będziemy już mieli niemal pełnię szczęścia.

wykładzina PCV

Właściwości wykładzin podłogowych PCV

Wszystkie wykładziny podłogowe zarówno dywanowe, jak i z linoleum oraz PCV dosyć skutecznie wytłumiają dźwięki powodowane obcasami naszego obuwia – mówi nam przedstawiciel firmy ABC Podłogi ze Szczecina. Po tym względem wykładziny te dosyć wyraźnie górują nad podłogami wykonanymi z drewna lub paneli. Wśród tych wykładzin w szczególny sposób można wyróżnić te wykonane z PCV. Wykładzina z PCV nie wchłania wilgoci i nie odkształca się, co czyni ją materiałem uniwersalnym i praktycznym. Tworzy ona na podłodze jednolitą powierzchnię bez żadnych szczelin i szpar, dzięki czemu nie gromadzi się pod nią wilgoć ani kurz. PCV charakteryzuje się dosyć dużym współczynnikiem tarcia, dlatego też na suchej wykładzinie trudno się pośliznąć i przewrócić. W stosunku do innych materiałów podłogowych dobra wykładzina z PCV jest znacznie tańsza, w związku z czym możemy ją częściej wymieniać, przy zmianie wystroju pomieszczenia i dopasować ją odpowiednio do wyglądu mebli. Jest to wykładzina odporna na wszelkiego rodzaju zabrudzenia i można ją łatwo myć na mokro z użyciem niezbyt agresywnego detergentu.

Zastosowanie wykładzin z PCV

Dzięki temu, że wykładziny PCV nie wchłaniają wilgoci, można je stosować w takich pomieszczeniach jak kuchnie, korytarze, a nawet łazienki. Ta sama właściwość oraz duża odporność na zabrudzenia przy dużej trwałości umożliwia stosowanie podłogowych wykładzin PCV w szpitalach, przychodniach lekarskich, szkołach, przedszkolach, urzędach i innych obiektach użyteczności publicznej oraz w halach sportowych. Chętnie po nią sięgają właściciele różnych firm do urządzania swoich gabinetów, biur i sal konferencyjnych. O tych i innych zastosowaniach wykładzin z PCV możemy dowiedzieć się więcej w salonach i sklepach, które mają je w swojej ofercie.