Właściwości i zastosowania betonu towarowego

Beton towarowy stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnego materiału wyrabianego na budowie. Jego produkcja przebiega w betoniarniach, a na miejsce budowy transportuje się go samochodami samowyładowczymi. Dzięki temu produkcja betonu towarowego jest całkowicie zautomatyzowana, co natomiast zapewnia trwałość mieszanki. Czym się charakteryzuje beton towarowy? Charakterystyka betonu towarowego Beton towarowy składa się z dwóch podstawowych rodzajów kruszywa […]

zastosowania betonu towarowego

Beton towarowy stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnego materiału wyrabianego na budowie. Jego produkcja przebiega w betoniarniach, a na miejsce budowy transportuje się go samochodami samowyładowczymi. Dzięki temu produkcja betonu towarowego jest całkowicie zautomatyzowana, co natomiast zapewnia trwałość mieszanki. Czym się charakteryzuje beton towarowy?

Charakterystyka betonu towarowego

Beton towarowy składa się z dwóch podstawowych rodzajów kruszywa drobnego i grubego, cementu, wody, a także dodatków uszlachetniających. Taki skład powoduje, że po połączeniu ich masa ulega twardnieniu i zyskuje wytrzymałość. Beton towarowy charakteryzuje się dużą wytrzymałością na ściskanie, gęstością i ognioodpornością. To także bardzo plastyczny materiał, a koszt jego produkcji nie jest zbyt wysoki. W efekcie cena materiału również nie jest wygórowana, dzięki czemu chętnie stosuje się go w wielu konstrukcjach. Dzięki swoim właściwościom świetnie sprawdza się przy wykonywaniu elementów nośnych oraz dróg. Warto jednak pamiętać, że tylko materiał od sprawdzonych betoniarni posiada takie właściwości. Właśnie dlatego z oferty betoniarni TRANSMER korzysta tak wielu Klientów, którzy cenią sobie wysoką jakość betonu towarowego.

Zastosowanie betonu towarowego

Beton towarowy chętnie stosuje się przy wykonywaniu inwestycji budowlanych. Jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które budują domy jednorodzinne, wiadukty oraz wiele innych konstrukcji, które wymagają trwałego i wytrzymałego betonu. Warto jednak pamiętać, że materiał ten występuje w kilku odmianach i klasach wytrzymałości. Dobór uzależniony jest od rodzaju konstrukcji i jej przeznaczenia. Ustalenia takie następują na etapie wykonywania projektu budowlanego i zawierają m.in. konsystencję betonu, uziarnienie, czy też przeznaczenie. Beton towarowy może występować także w postaci samozagęszczalnej, dzięki czemu zagęszcza się pod własnym ciężarem i znacznie ułatwia wykonywanie prac.

Zalety betonu towarowego

Materiał ten jest powszechnie stosowanym elementem konstrukcyjnym w trakcie inwestycji budowlanych. Warto jednak pamiętać, że wyłącznie beton towarowy, który pochodzi z renomowanych betoniarni, jest gwarancją trwałości i odpowiednich właściwości. Tych wtedy taki materiał jest ekologiczny i nie wymaga specjalnych zabiegów dotyczących konserwacji. Betoniarnia, która posiada niezbędne referencje i cieszy się dobrą opinią Klientów, może zaoferować beton zgodny z przepisami prawa. Beton towarowy posiadający niezbędne certyfikaty i dokumenty gwarantuje, że spełni wszelkie oczekiwania i potrzeby użytkowników na długi czas.

śr. ocena 5 / głosów 3