Taśmy do ciepłego montażu okien. Charakterystyka

Prawidłowe osadzenie okna w murze jest równie ważne jak jakość materiałów, z którego produkt został wykonany. Dobrze zamontowane okno chroni przed stratami ciepła i działaniem czynników atmosferycznych. Przeważnie do montażu stolarki wykorzystuje się piankę poliuretanową. Obecnie coraz popularniejsze jest zabezpieczanie pianki dodatkowymi taśmami. Jest to tak zwany ciepły montaż. Sprawdź, na czym dokładnie polega.

Odpowiednia izolacja okna – klucz do sukcesu

Oprócz prawidłowego zakotwienia okna w murze musi ono zostać właściwie zaizolowane. Do tego celu stosuje się piankę poliuretanową. Jest to materiał, który doskonale sprawdza się w przypadku montażu okien, ponieważ zapewnia izolację termiczną i akustyczną, jest łatwy w użyciu i odporny na działanie pleśni i grzybów. Według najnowszych zaleceń walory pianki można wzbogacić przy użyciu taśm do ciepłego montażu. Warstwowe uszczelnienie chroni ją przed wilgocią. Jest to istotne, ponieważ jedynie sucha pianka wykazuje maksymalną izolacyjność.

Na czym polega ciepły montaż?

Ciepłym montażem nazywana jest instalacja okien przy użyciu pianki poliuretanowej wzbogaconej specjalnymi taśmami izolacyjnymi. Jak wyjaśnia specjalista z firmy Torys Spółka z o.o., zastosowanie takich taśm pozwala na uzyskanie najlepszych parametrów izolacyjności.

Pianka PUR jest powszechnie stosowanym materiałem ze względu na swoje korzystne właściwości. Chroni przed wilgocią, hałasem i stratami ciepła, jednak jedynie sucha pianka spełnia swoją rolę. W tradycyjnym montażu może być narażona na wpływ wilgoci z wnętrza pomieszczenia oraz czynniki atmosferyczne od strony zewnętrznej.

Taśmy do ciepłego montażu służą do tego, by ochronić piankę i móc wydobyć maksimum jej walorów użytkowych. Zastosowanie takiego rozwiązania ma za zadanie ograniczyć występowanie mostków cieplnych, poprawić mikroklimat w pomieszczeniach, a także nie dopuścić do rozwoju pleśni i grzybów w okolicach otworów okiennych.

Rodzaje taśm montażowych

Podczas montażu warstwowego taśmy nakłada się od wewnętrznej i od zewnętrznej strony pianki PUR. Produkt stosowany od strony pomieszczenia ma za zadanie nie dopuścić do przedostawania się wilgoci z mieszkania do wewnątrz pianki. Natomiast materiał, który stosuje się na zewnątrz, jest paroprzepuszczalny i wodoodporny. Dzięki temu para zgromadzona w piance może się swobodnie wydostawać, a jednocześnie pianka jest chroniona przed opadami atmosferycznymi.

W sklepach są dostępne kompletne zestawy do ciepłego montażu, można też zaopatrzyć się w same taśmy o różnych wymiarach. Ten sposób izolacji jest droższy od standardowego, jednak według specjalistów, daje bardzo korzystne efekty.

śr. ocena 5 / głosów 1