Szklane okładziny ścian łazienkowych

Projektowanie i urządzanie łazienki to duże wyzwanie, ponieważ musimy połączyć swoją wizję wystroju z możliwościami technicznymi oraz doborem właściwych materiałów. Nie każdy pomysł sprawdzi się w łazience – panuje tu wysoka wilgotność powietrza, istnieje duże ryzyko zalania powierzchni, a także łatwiej o zabrudzenia.

szklane-okladziny

Nowoczesne wnętrze

Coraz częściej w naszych domach pojawiają się szklane okładziny ścian, które wypierają popularną glazurę. Jest to bardzo nowoczesne rozwiązanie. Szklana okładzina nie pochłania wilgoci i jest łatwa w czyszczeniu. W zależności od wielkości szklane okładziny stosuje się szkło hartowane grubości od 5 do 8 milimetrów.

szklane-okladziny-scian-lazienkowych-2

Zastosowanie szklanych okładzin daje nam wiele możliwości wizualnych. Możemy wybrać szkło przeźroczyste lub barwione jednolitym lakierem, połyskujące lub matowe wg palety RAL. Bardzo popularne są również okładziny z nadrukiem dowolnej fotografii, która nada naszemu wnętrzu niepowtarzalny design.

Jak montować?

Przede wszystkim, aby okładzina ścienna dobrze przylegała i ładnie się prezentowała, ściana powinna zostać dokładnie i równo wykończona. Szkło montowane jest za pomocą dystansowych łączników bądź kleju.

Gdzie kupić?

Okładzinę szklaną najlepiej zamówić w sprawdzonej firmie produkującej szkło ozdobne, np. firma DUBIELGLASS. Warto jeszcze przed zakupem dokładnie rozplanować wygląd i rozkład łazienki i sprawdzić jakość ścian, na które chcemy położyć szkło. Może okazać się, że nie jesteśmy w stanie pozbyć się nierówności, a w takim przypadku najlepiej zamówić okładzinę nieprzezroczystą.