Systemy okienne – jak wybrać właściwe?

Zakupy na długie lata, a takimi są na pewno okna do domu, wymagają odpowiedniego rozpoznania. Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych rozwiązań, które różnią się parametrami, dlatego warto wiedzieć, jakie systemy okienne będą najwłaściwsze do danego budynku. W naszym artykule wzięliśmy pod lupę cztery rodzaje takich systemów – naszymi wnioskami dzielimy się z wami poniżej.

systemy-okienne

Okna 5-komorowe Arcade

Systemy okienne Arcade doskonale wpisują się zarówno w architekturę tradycyjną, jak i nowoczesną. Zawdzięczają to swoim klasycznym kształtom, a 5-komorowa konstrukcja profilu o głębokości zabudowy 71 mm zapewnia dodatkowo dobrą izolację termiczną. Okna Arcade posiadają nowoczesne, zaokrąglone linie, które są wyrazistym elementem elewacji, a także charakterystycznym detalem wnętrza. Profile Arcade można nabyć w różnorodnych kolorach i dwóch wersjach skrzydła – prostego lub półzlicowanego.

Okna 6-komorowe Eforte

Profile Eforte zostały stworzone z myślą o budynkach ze specjalnymi potrzebami energooszczędnymi. System ten posiada doskonałe parametry termoizolacyjne – współczynnik izolacji termicznej wynosi w tym przypadku nawet Uf=0,95 W/m2K. Dzięki temu zastosowanie 6-komorowych profili Eforte oznacza znaczne oszczędności na ogrzewaniu (nawet do 80%). Do tych cech należy dodać również ochronę akustyczną (możliwe jest do zastosowania szklenie o grubości do 56 mm) i nieograniczoną możliwość aranżacji przestrzeni. Dzięki idealnym proporcjom i klasycznej stylistyce systemy okienne Prestige znakomicie wpisują się w charakter każdego domu.

Okna 6-komorowe Prestige

Jeszcze lepsze parametry izolacyjne – głębokość zabudowy osiąga 76 mm – posiadają 6-komorowe okna Prestige, co przekłada się na przyjazny klimat w każdym wnętrzu. System ten polecany jest osobom, dla których ważne jest bezpieczeństwo – wykorzystano w nim bowiem skuteczne okucia antywłamaniowe. Bardzo dobre zabezpieczenie stanowi unikalny zaczep listwy przyszybowej. Bezproblemowe użytkowanie przez wiele lat zapewnia także zgrzewalna uszczelka, stworzona z nowoczesnego tworzywa TPE, które jest odporne na warunki atmosferyczne. W systemie okiennym Prestige zastosowano również system odprowadzania wody, który zapobiega korozji wzmocnień poprzez uniemożliwienie przedostania się wody do wewnątrz. Dodatkowo, 25-milimetrowy wrąb szybowy zapewnia maksymalne zachodzenie profilu na szybę, dzięki czemu jest ona bezpiecznie i stabilnie osadzona.

Okna HST podnośno-przesuwne Prestige

Wybierając system okienny, warto także zwrócić uwagę na systemy podnośno-przesuwne, które pozwalają na tworzenie ogromnych konstrukcji. Przesuwają się one bez żadnego wysiłku, a ponadto są niezwykle odporne na włamanie. Dla zapewnienia wygody można je wyposażyć w napęd elektryczny sterowany pilotem. System HST jest ponadto bardzo odporny na wiatr, wodoszczelny, charakteryzujący się świetną izolacją termiczną, która wynosi 1,3 W/m²K. Konstrukcje są dostępne w wersjach: 2-, 3- lub 4-skrzydłowych. Warto dodać, że budowa profili umożliwia prawie całkowite wpuszczenie ościeżnicy w posadzkę, a zastosowanie aluminiowych nakładek na próg pozwala na sprawny przejazd przez drzwi wózkiem inwalidzkim. Wszystkie wymienione wyżej systemy okienne są dostępne w poznańskiej fabryce okien Variant, która od 1996 roku zajmuje się produkcją okien i drzwi z PVC, a także ich montażem.

śr. ocena 5 / głosów 5