Stelaże meblowe i branża HoReCa – połączenie idealne?

Branża HoReCa nie należy do łatwych. Właściciele hoteli, restauracji i firm cateringowych muszą zawsze starać się świadczyć usługi najwyższej jakości, przy czym nierzadko bardzo wymagającym klientom. Oznacza to, że również otoczenie, w jakim przyjmują swoich gości, musi być wyjątkowo estetyczne, a zarazem funkcjonalne. Czy wyposażenie dla hotelarstwa i gastronomii musi być drogie, aby było dobre?

stelaze-meblowe

Chociaż głównym obszarem wykorzystania stelaży meblowych są nieodmiennie przestrzenie biurowe, te lekkie i mocne konstrukcje doskonale sprawdzają się także w innych zastosowaniach. Wszędzie tam, gdzie często zachodzi potrzeba szybkiej i sprawnej zmiany konfiguracji wyposażenia, mogą przydać się właśnie meble na stelażach.

Stelaże meblowe dla hotelarstwa

Najważniejszym elementem wyposażenia każdego obiektu hotelarskiego są oczywiście łóżka. Ze względu na bardzo mocną eksploatację łóżek w obiektach wypoczynkowych ważne jest, by charakteryzowały się one dużą wytrzymałością, ale też dawały możliwość łatwej wymiany materacy.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem dla hoteli, hosteli, a nawet gospodarstw agroturystycznych jest wyposażenie obiektu w metalowe stelaże ze sprężynującymi listwami. Takie rozwiązanie zapewnia stabilność i wytrzymałość całej konstrukcji, a także łatwe dopasowanie odpowiedniego materaca.

Stelaże do łóżek z oferty firmy Miladesign mają jeszcze jedną ważną cechę: poszczególne konstrukcje można ze sobą zestawiać, tworząc większe meble wypoczynkowe. Możliwość dokładnego dopasowania kilku stelaży bez powstawania między nimi szczelin pozwala łatwo zbudować łóżka podwójne/małżeńskie również w pokojach, które standardowo udostępniane są w konfiguracji 1+1.

Wiele hoteli oprócz noclegów oferuje swoim klientom również możliwość organizacji spotkań biznesowych, sympozjów i konferencji. Do przygotowania takiego wydarzenia potrzebna będzie nie tylko duża przestrzeń, ale także odpowiednie wyposażenie, w tym meble.

Aranżując niewielką, reprezentacyjną salkę konferencyjną dla kilkunastu osób, warto sięgnąć po stylowe meble, np. stoły ze szklanymi blatami. W dużych salach, gdzie przewidziane są obrady lub wykłady dla większego grona, doskonale sprawdzą się stoły na składanych stelażach, które po spotkaniu będzie można złożyć i przechowywać w mniejszym pomieszczeniu.

Stelaże meblowe dla gastronomii

Podczas aranżacji wnętrza sali restauracyjnej bądź kawiarnianej trzeba pamiętać nie tylko o komforcie gości, ale także kelnerów, zmuszonych do lawirowania między stolikami z ciężkimi talerzami. Warto pomyśleć również o tym, by maksymalnie ułatwić codzienne prace związane z utrzymaniem lokalu w czystości. Po raz kolejny okazuje się, że wybór stelaży meblowych jest optymalnym rozwiązaniem.

Stoły na stelażach i tzw. stelaże bistro znacznie ułatwiają sprzątanie parkietów, a ponieważ wykonane są z metalu również usuwanie z nich trudniejszych zabrudzeń, np. rozlanych sosów i tłustych plam nie stanowi problemu – wystarczy użycie łagodnego detergentu. Podobnie jak w przypadku łóżek na stelażach, również tutaj atutem jest niewielka waga. Lekkie meble restauracyjne pozwalają na dowolną zmianę ustawienia stolików, w zależności od potrzeb dyktowanych porą dnia czy sezonem.

Podsumowując, stelaże meblowe stanowią wyjątkowo atrakcyjną ofertę dla przedsiębiorstw z branży HoReCa. Dzięki nim uda się wykreować estetyczne i praktyczne wnętrza niedużym kosztem.

śr. ocena 5 / głosów 5