Rodzaje nawierzchni tarasowych

Do dziś panuje przekonanie, że płytki mrozoodporne są najlepszym wyborem nawierzchni tarasowej. Może kiedyś, gdy szerszy asortyment nie był jeszcze dostępny, tak faktycznie było. Jednak dziś stajemy przed wachlarzem materiałów, z których każdy pozwala osiągnąć inny efekt i przede wszystkim, wykonać prace przy tarasie szybciej i taniej.

nawierzchnie tarasowe

Zanim wybierzesz materiał

Właśnie dlatego, że możemy dowolnie planować wygląd swojego tarasu i korzystać z bardzo szerokiej oferty materiałów, na samym początku musimy zastanowić się, jaki efekt chcemy uzyskać. Wybór nawierzchni zależy od tego, w jakim stylu wybudowany został nasz dom, na jakiej powierzchni budujemy nasz taras: na gruncie, wylewce betonowej, czy płycie stropowej. Niektóre uwarunkowania techniczne mogą nas nieco ograniczyć, inne zainspirować.

Nawierzchnia z betonu

Jednym z najpopularniejszych obecnie materiałów jest beton i wykonana z niego kostka brukowa. Daje ona bardzo duże możliwości ze względu na mnogość dostępnych modeli. Możemy zakupić kostki gładkie lub fakturowane, barwione w różnorodny sposób, o wielu kształtach. Innym pomysłem na nawierzchnię są płyty betonowe doskonale wpasowujące się w koncepcje minimalistyczne i nowoczesne.

Alternatywą dla kostek i płyt betonowych może okazać się bruk klinkierowy, który szczególnie dobrze komponuje się z zabudowaniami z cegieł. Jest on znacznie twardszy od cegieł stosowanych do budowy elewacji budynków i wykazuje bardzo dużą trwałość.

Gdzie kupić?

Taras będzie służył nam przez kilka, jeśli nie kilkanaście lat, dlatego powinniśmy wybrać asortyment wysokiej jakości, ze sprawdzonego źródła, np. hurtownia kostki brukowej MASTERS. Zamówione materiały zostaną nam dostarczone przez hurtownię i będziemy mogli przystąpić do pracy. Pamiętajmy, aby przed zakupem zaplanować dokładnie wygląd naszego tarasu i dowiedzieć się, na jaką powierzchnię możemy położyć dany materiał.