Połączenie drewna i aluminium w stolarce otworowej

Obecnie klienci zainteresowani kupnem drzwi i okien coraz częściej kierują się nie tylko ceną, ale i jakością wykonania czy designem produktu. Rośnie więc popularność stolarki otworowej wykorzystującej jednocześnie naturalne drewno oraz aluminium. Tego typu produkty łączą w sobie nowoczesność z klasyką, a przy okazji mają doskonałe parametry użytkowe.

Estetyka i funkcjonalność

Okazuje się, że dwa, tak różne z pozoru materiały jak drewno i aluminium, świetnie się uzupełniają. Na okno działają różne siły z wewnątrz i na zewnątrz. Od strony zewnętrznej okno ma za zadanie ochronić wnętrze przed deszczem, śniegiem czy wiatrem. Od wewnątrz okno pełni jednocześnie funkcję dekoracyjną, dopełniając charakteru połączenia. Połączenie nowoczesnego aluminium i klasycznego drewna sprawia, że okno spełnia wszystkie swoje podstawowe zadania. Nakładki aluminiowe są odporne na trudne warunki pogodowe, a przy tym nie sprawiają problemów w związku z ich pielęgnacją. Ten rodzaj technologii stosują najlepsi producenci okien, tacy jak na przykład uznana na rynku firma Urzędowski.

Idealne do budownictwa pasywnego

Okna drewniano-aluminiowe cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością i nie zanosi się w tej kwestii na zmiany. Wiele okien tego typu nadaje się również do budownictwa pasywnego. Mogą mieć one proste lub zaokrąglone krawędzie. Dzięki temu bez problemu można dobrać okno do stylu, w którym wzniesiony jest dany budynek. Okna wykonane z drewna i aluminium wyróżniają się doskonałą izolacyjnością cieplną. Tym samym sprawiają, że do środka budynku nie przedostaje się zimno, a ciepło nie ucieka na zewnątrz. Przekłada się to na mniejsze straty ciepła, a więc i na niższe rachunki w związku z ogrzewaniem. Jak więc widać, na takich oknach zyskujemy nie tylko piękny wygląd czy świetną funkcjonalność – ale również zyskujemy dzięki niższym rachunkom.

Nie tylko okna

Jednak połączenie drewna i aluminium wykorzystywane jest nie tylko w przypadku okien. Z tego typu materiałów produkowane są m.in. drzwi podnośno-przesuwne. Są one funkcjonalne, efektowne oraz energooszczędne. Doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie mile widziana jest duża ilość naturalnego światła. Jednocześnie drzwi tego rodzaju cechują się bardzo dobrą izolacyjnością cieplną, podobnie jak okna. W praktyce mogą mieć bardzo duże rozmiary. Jeszcze bardziej efektownym rozwiązaniem są narożniki wykonane w całości ze szkła, które dają oryginalny efekt całkowicie przeszkolonych ścian. Również i tym przypadku izolacyjność cieplna jest na wysokim poziomie. Dodatkowo całość prezentuje się niezwykle efektownie.

śr. ocena 5 / głosów 5