Płyty warstwowe ścienne w inwestycjach przemysłowych i publicznych

Płyty warstwowe stosowane na ścianach składają się ze metalowej okładziny zewnętrznej oraz wnętrza z pianki poliuretanowej. Grubość pianki może się różnić, co wpływa na zdolności izolacyjne płyt. Użytkownik może dobrać taki rodzaj produktu, który będzie odpowiadał zapotrzebowaniu konkretnego budynku. Jest to jeden z powodów, dla których płyty warstwowe ścienne cieszą się coraz większą popularnością w obiektach o różnym przeznaczeniu.

Zalety płyt warstwowych na ścianach

Główną przyczyną, dla której płyty warstwowe ścienne są często wybierane jako wykończenie budynków, jest ich trwałość i odporność na czynniki zewnętrzne. Są to elementy, które cały czas są narażone na wpływ warunków pogodowych, zmiennych temperatur i promieni słonecznych. Muszą więc być odporne na korozję, czynniki biologiczne i pękanie np. pod wpływem słońca.

Głównym kryterium wyboru tego rozwiązania są jednak ich duże zdolności izolacyjne. Jak mówi pracownik firmy LEKKAOBUDOWA z Obornik, płyty warstwowe wykazują doskonałe właściwości termoizolacyjne, co jest bardzo ważne w obiektach przemysłowych. Specjalny typ płyt jest stosowany w chłodniach, gdzie izolacja termiczna jest podstawą.

Te elementy wykończeniowe bardzo dobrze izolują również przed hałasem. Dzięki temu znajdują szerokie zastosowanie w budynkach użyteczności publicznej i obiektach przemysłowych. Płyty ścienne są lekkie, więc nie stanowią obciążenie dla konstrukcji budynku. Jak widać, jest to rozwiązanie uniwersalne.

Gdzie można stosować płyty warstwowe ścienne?

Właściwą odpowiedzią byłoby, że właściwie wszędzie. Ich funkcjonalna konstrukcja pozwala bowiem na bardzo szerokie zastosowanie. Najczęściej płyty warstwowe ścienne montuje się w budynkach przemysłowych, ze względu na szybkość ich montażu, lekkość oraz bardzo dobre właściwości izolacyjne, co jest kluczowe w magazynach o stałej temperaturze czy chłodniach.

Lecz nie tylko przemysł korzysta z zalet takich płyt. Są często instalowane także w budynkach użyteczności publicznej, takich jak gmachy urzędów czy centrów handlowych. Izolują przed hałasem, zapewniając optymalny poziom decybeli wewnątrz i są szybkie w montażu, co stanowi niewątpliwą zaletę dla inwestorów.

Płyty występują w różnych wariantach kolorystycznych i charakteryzują się zróżnicowaną fakturą, dlatego istnieje możliwość wyboru optymalnego rozwiązania estetycznego dla danego budynku. Ten materiał wykończeniowy znajduje coraz więcej zastosowań i cieszy się powodzeniem coraz większej ilości użytkowników. Dlatego warto mu się przyjrzeć, planując realizację kolejnej inwestycji.

śr. ocena 5 / głosów 5