Największe zalety płyty z piaskowca

Piaskowiec jest jednym z najchętniej używanych w branży budowlanej materiałów. Trudno znaleźć budowę, na której nie byłby on używany. Jest materiałem bardzo wszechstronnym, a jednocześnie łatwo dostępnym. Te dwie cechy decydują o jego popularności. To jednak nie wszystkie mocne strony tego kamienia. Jakie jeszcze zalety sprawiają, że wykorzystujemy piaskowiec tak chętnie?

Parametry użytkowe piaskowca

Piaskowiec w swojej wyjściowej naturalnej formie nie należy do najbardziej wytrzymałych kamieni naturalnych. Z pewnością przegrywa z marmurem lub granitem pod względem odporności mechanicznej, nasiąkliwości czy kruchości. Na szczęście dziś dzięki postępowi technologicznemu możemy uszlachetniać piaskowiec, nadając mu nowych właściwości, a nie odbierając pięknego wyglądu. Współczesny piaskowiec dzięki obróbce może być stosowany nie tylko jako kamień ozdobny w suchych pomieszczeniach, ale też jako element wystroju kuchni czy łazienki, a nawet małej architektury na zewnątrz. Dzięki różnym metodom konserwacji i impregnowania możemy modyfikować właściwości piaskowca. Ta rozpiętość cech, ale też cen, idzie w parze z mnogością zastosowań, co trzeba poczytywać jako zdecydowaną zaletę tego materiału. Warto mieć to na uwadze, wybierając płyty z piaskowca.

Piękno i naturalność

Piaskowiec jest wybierany w pierwszej kolejności z uwagi na jego walory estetyczne. Ciepły kremowy kolor sprawia, że otoczenie wygląda przyjaźnie i miło. Jednocześnie jako kamień naturalny jest on bezpieczny dla otoczenia, a jego wygląd jest dość uniwersalny, czego nie można powiedzieć np. o droższych marmurach. Piaskowiec doskonale wkomponuje się zarówno w nowoczesne, jak i tradycyjne aranżacje.

Gdzie widujemy piaskowiec? Płyty z tego kamienia często stanowią elementy elewacji, ale też np. wykładamy nimi fontanny czy postumenty lub inne obiekty reprezentacyjne.  Dzięki nowoczesnej konserwacji piaskowiec starzeje się pięknie, ale nie niszczeje, zyskując jeszcze bardziej unikatowy charakter. Dodajmy do tego łatwość wydobycia i obróbki, a otrzymamy kamień niemal idealny. Niesamowite rzeczy z piaskowca i innych kamieni naturalnych wykonuje www.grantur.pl.