Na czym polega zakuwanie węży hydraulicznych?

Węże hydrauliczne, nazywane także przewodami hydraulicznymi stosowane są w wielu różnych gałęziach przemysłu między innymi w motoryzacji i budownictwie. Są niezbędną częścią maszyn rolniczych, transportowych oraz budowniczych. Występują także w wózkach widłowych i podnośnikach. Są więc niezastąpionym elementem urządzeń, w których czynnikiem roboczym są ciecze takie jak olej i woda oraz sprężona gazy. Zastanawiasz się, na czym polega zakuwanie węży hydraulicznych? Wyjaśnienie znajdziesz w naszym artykule.

Przewody hydrauliczne są narażone na działanie wysokiego ciśnienia podczas pracy, dlatego muszą być w 100% szczelne. W trakcie ich produkcji niezwykle ważny jest wybór i montaż odpowiednich końcówek. Właśnie ten proces nazywamy zakuwaniem węży hydraulicznych.

Jak wygląda zakuwanie przewodów hydraulicznych?

Przede wszystkim przewód należy przyciąć do oczekiwanej długości. Kolejnym etapem jest włożenie do otworu węża właściwej, metalowej końcówki. Zwieńczeniem prac jest zakucie przewodu, czyli jego zaciśnięcie przy użyciu specjalistycznego urządzenia – zakuwarki bądź zaciskarki. Dzięki zakuwaniu przewodu hydraulicznego zyskujemy jedną, nierozerwalną całość. Pamiętajmy, żeby odpowiednio dobrać końcówkę do przewodu, gdyż występują one w różnych wersjach. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę ich średnicę oraz długość gwintu. Ponadto trzeba sprawdzić metodę montażu końcówki do przewodu – na rynku dostępne są zarówno końcówki zaciskane na stałe, jak i skręcane, które możemy zdemontować i wykorzystać ponownie. Jest to jednak opcja bardziej kosztowna. Zakuwanie przewodów hydraulicznych warto powierzyć w specjalistyczne ręce fachowców z firmy Mirex Produkcja Przewodów Hydraulicznych, Paliwowych i Pneumatycznych ze Starogardu Gdańskiego.

Układy hydrauliczne

Układy hydrauliczne charakteryzują się precyzją działania, trwałością i odpornością na czynniki zewnętrzne. Co istotne – wymiana poszczególnych części nie jest skompilowana i zajmuje niewiele czasu. Pamiętajmy jednak, że nie są one pozbawione wad – zdarza się bowiem, że niezbędna jest wymiana przewodów hydraulicznych, które stanowią przecież integralną część układu. Aby układy funkcjonowały sprawnie, muszą być szczelne, dlatego wszelkiego rodzaju węże hydrauliczne należy zamawiać u sprawdzonego i zaufanego producenta.

Zakuwanie węży hydraulicznych to bez wątpienia zadanie dla specjalistów, którzy dysponują wiedzą, doświadczeniem i odpowiednim sprzętem. Wybierz sprawdzone przewody hydrauliczne, a Twoja maszyna będzie funkcjonowała sprawnie i bezawaryjnie.

śr. ocena 5 / głosów 5