Możliwości izolujące samoprzylepnych pianek polietylenowych

Samoprzylepne pianki polietylenowe mają szerokie zastosowanie w budownictwie, motoryzacji, a nawet w przemyśle obuwniczym. Wynika to z ich doskonałych parametrów izolacyjnych. Pianki PE tłumią, amortyzują i pochłaniają drgania. Warstwa samoprzylepna znacząco ułatwia ich montaż i rozszerza zakres możliwych przeznaczeń.

Pianki polietylenowe

Polietylen – co to takiego?

Polietylen, oznaczany symbolem PE, jest tworzywem sztucznym o niezwykle uniwersalnym zastosowaniu. Stanowi niemal 30% plastiku wytwarzanego na całym świecie każdego roku. Tworzywo to spotkasz w opakowaniu na mleko czy sok, jak również w elementach budynków czy nawet w izolacji kabli wysokiego napięcia.

Polietylen występuje w różnych odmianach, które charakteryzują się określoną gęstością – wyjaśnia specjalista z firmy DUO. Poszczególne rodzaje tworzywa charakteryzują się innymi temperaturami topnienia, różną twardością i wytrzymałością.

Samoprzylepne pianki polietylenowe

Polietylen jest wysoce odporny na korozję, pleśń i działanie wilgoci. To sprawia, że stanowi bardzo przydatny materiał do wykonywania wszelkiego rodzaju izolacji. W elektryce wykorzystuje się jego właściwości antyprzepięciowe, dlatego używa się go do osłaniania przewodów. Branża budowlana ceni pochłanianie drgań, elastyczność oraz izolacyjność termiczną, którą charakteryzuje się to tworzywo sztuczne.

Z polietylenu wykonuje się między innymi samoprzylepne pianki izolujące. Mogą występować w rożnych formach – uszczelek, taśm i wyrobów niesieciowanych. Takie pianki mają zastosowanie w budownictwie i branży wykończeniowej, lecz nie tylko. Zakres miejsc, w których są stosowane, jest bardzo szeroki.

Pianki polietylenowe – gdzie się je stosuje?

Dwustronnie klejące taśmy z PE służą do przyklejania profili i szprosów z drewna i aluminium, sprawdzą się również w montażu różnego typu drobnych elementów budowalnych. Służą między innymi do instalowania żaluzji, rolet i tablic reklamowych. Pianki polietylenowe wykorzystuje się również w branży motoryzacyjnej. Za ich pomocą instaluje się ciężarki do felg samochodowych, a także elementy takie jak listwy boczne i spojlery.

Elastyczne listwy z tworzywa sztucznego są również używane tam, gdzie potrzebne jest dystansowanie od siebie elementów. Są stosowane w charakterze odbojników w garażach, magazynach i zakładach produkcyjnych. Pianki odbojowe muszą charakteryzować się stosunkowo wysoką twardością.

Produkty te są bardzo łatwe w montażu, ponieważ mogą być pokrywane warstwą samoprzylepną z jednej lub z dwóch stron. Producenci docinają je na wymiar, zgodnie z zamówieniem klienta.

śr. ocena 0 / głosów 0