Metody ocieplania hal stalowych

Hale stalowe to lekkie i wytrzymałe konstrukcje, które mogą mieć wiele zastosowań. Wykonuje się je na potrzeby rolnictwa, przemysłu oraz usług. Aby hala stalowa dobrze spełniała swoją funkcję, konieczne jest jej docieplenie. Pozwala to na zachowanie we wnętrzu pomieszczeń odpowiedniej temperatury oraz daje większy komfort pracy. Jak ociepla się hale stalowe?

Metody ocieplania hal stalowych

Ocieplanie dachów hal stalowych pianką PUR (poliuretanową)

Pianka otwartokomórkowa, czyli pianka PUR to materiał, który posiada wiele zalet i idealnie nadaje się do docieplania dachów hal stalowych. Nakłada się ją metodą natryskową, a sam montaż jest prosty i szybki. Pianka jest 100% szczelna, tworzy warstwę pozbawioną mostków termicznych. Oprócz tego, pianka otwartokomórkowa jest materiałem paroprzepuszczalnym, co sprawia, że doskonale przepuszcza powietrze. Pomimo więc swojej wysokiej szczelności nie tworzy wewnątrz hali środowiska, które sprzyja kumulowaniu się w nim wilgoci. Wiele firm stawiających takie hale, jak np. Profix Hale, ma w swojej ofercie również wykonanie ocieplenia.

Warto także wspomnieć, że pianka PUR jest odporna na uszkodzenia oraz niszczenie. Dlatego jest tak chętnie wybierana przez inwestorów do ocieplania hal stalowych. Jej zastosowanie gwarantuje bowiem dobre właściwości termiczne nawet po wielu latach od zamontowania. Pianka PUR jest także materiałem w pełni bezpiecznym dla środowiska naturalnego, nie wydziela ona bowiem żadnych zapachów ani pyłów. Dzięki temu z docieplonych nią hal mogą korzystać nawet osoby wrażliwe na pyły oraz alergicy.

Ocieplanie ścian hal stalowych pianą twardą

Drugą metodą ocieplania hal stalowych jest zastosowanie w tym celu piany twardej (zamkniętokomórkowej). Doskonale sprawdza się ona do docieplania ścian. Piana twarda bardzo dobrze klei się do betonu, blachy, drewna oraz cegieł. Po jej aplikacji, na nakładanej powierzchni tworzy się jednolita, szczelna warstwa docieplająca. Dzięki swojej zamkniętej strukturze, piana tego typu stanowi także doskonałą barierę akustyczną oraz bardzo dobrze izoluje od wilgoci. Charakteryzuje się także łatwym czyszczeniem oraz nie wydziela żadnego zapachu. Pianę twardą nakłada się metodą natryskową, w której piana trafia na ściany budynku pod bardzo wysokim ciśnieniem. Po krótkim czasie utwardza się, dzięki czemu uzyskuje się twardą warstwę izolacyjną. Piana twarda jest także materiałem odpornym na uszkodzenia. Docieplenie za jej pomocą hali stalowej gwarantuje więc trwałość warstwy izolacyjnej na długie lata.